En İyi İngilizce Öğrenme Programları ve Uygulamaları - Wordly

En İyi İngilizce Öğrenme Programları ve Uygulamaları


En İyi İngilizce Öğrenme Programları ve Uygulamaları

 

İngilizce öğrenmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Evet, eğitim hayatımızda ilkokuldan itibaren bolca İngilizce’ye maruz kalıyoruz, ancak bunların çoğu gramer odaklı dersler oluyor. Konuşma, dinleme ve yazma becerilerimizi akıcı derecede geliştiremiyoruz. Okul haricinde İngilizce pratik yapmak için de birçok uygulamalar, aplikasyonlar, programlar mevcut. Bu programlar sayesinde cümle kurma yeteneklerimizi ve kelime haznemizi geliştirebiliyoruz, en azından pratik yapmış oluyoruz. Bu yazımızda sizlere en iyi ingilizce öğrenme programları ve uygulamalarından bahsedeceğiz.

1. GetWordly

Kapak resmi

En iyi ingilizce öğrenme aplikasyonlarından biri Wordly. Wordly uygulamasına AppStore ve Play Store’dan erişebiliyorsunuz. Uygulamanın işlevi size İngilizce kelimeler öğretmek üzere kurulmuş. Reklamsız, internetsiz ve ücretsiz kelime ezberleme metodu sunan GetWordly sayesinde hangi seviyede olduğunuzu belirleyip kelimeler öğrenmeye başlayabilirsiniz. Türkçe, Arapça ve Azerice olarak da arayüzü bulunan GetWordly uygulamasına %100 reklamsız olarak erişip kelimelerin telaffuzlarını da duyma imkanınız var. GetWordly uygulaması, Konuşarak Öğren İngilizce kursuna ait.

 • Yapımcı: Konuşarak Öğren
 • Puan: 4,5
 • Boyut: 7.2 mb
 • İndirme Sayısı: +10,000

Ücretsiz kelime öğrenmek için;

IOS : https://itunes.apple.com/us/app/worldly/id1143554665?mt=8

Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.konusarakogren.wordly

2. Konuşarak Öğren

Kapak resmi

Bir diğer aplikasyonumuz ise Konuşarak Öğren İngilizce Kurs.  Konuşarak Öğren İngilizce Kurs uygulamasıyla cebinizde kendi İngilizce kursunuzu taşıyabilirsiniz. Konuşarak Öğren uygulamasını indirerek Amerikan native speaker hocalarla Skype üzerinden İngilizce pratik yapma imkanına da sahipsiniz. Konuşarak Öğren’i indirdiğinizde ingilizce dinleme egzersizleri, quizleri ve video gramer programlarını ücretsiz olarak kullanma şansınız olur. Uygulama Play Store’da ücretsizdir. Size özel ders planı hazırlayabileceğiniz native speaker bir danışman , Android tüm cihazlardan erişim şansı imkanınız olur. Sizin belirleyeceğiniz sürelerde (10, 20, 30 dk) öğretmeninizle günlük konuşma paketleri satın alırsınız. Uygulama Konuşarak Öğren’e ait.

 • Yapımcı: Konuşarak Öğren
  Puan: 3,1
  Boyut: 7.8  mb
  İndirme Sayısı: +100,000

3. Duolingo

Kapak resmi

Gelelim Duolingo uygulamasına. Bu uygulama dünya genelinde oldukça meşhur bir uygulama. Bedava, eğlenceli ve değişik bir öğretme biçimi vardır. Yalnızca İngilizce değil, diğer diller de vardır. Duolingo’nun methodu ise şöyle: size konuşma ve dinleme becerileri hakkında puzzle gibi oyunlar verir ve bunları çözmenizi bekler. Mesela karışık sözcükleri verip bunlardan bir cümle oluşturmanızı ister. Duolingo kullanmanın faydasını gören binlerce insan var. Siz de bir şans verip bu ücretsiz uygulamayı Play Store’dan edinebilirsiniz.

 • Yapımcı: Duolingo
  Puan: 4,6
  Boyut:  Cihaza göre değişir
  İndirme Sayısı: 100.000.000+

4. Cambly

Kapak resmi

Bir diğer popüler uygulama ise Cambly. Cambly son yıllarda önümüze çok çıkar oldu, reklamlarını her yerde görüyoruz. Ne yazık ki ücretsiz bir uygulama değil kendisi. Daha doğrusu, uygulama Play Store’da ücretsiz ancak uygulama içi satın alımlar var. Uygulamanın öğretim metodu ana dili İngilizce olan öğretmenlerle dilediğiniz gibi pratikler yapmak. Belirlediğiniz günlerde, belirlediğiniz saatlerde bu uygulama ile pratik yapıp kendinizi geliştirme imkanınız var. Uygulama Cambly Inc. ‘e ait.

 

 • Yapımcı: Cambly Inc.
  Puan: 4.0
  Boyut: 55 mb
  İndirme Sayısı: 10.000.000+

5. Memrise

Kapak resmi

Memrise uygulaması Arapça, Rusça, İngilizce gibi birçok dili ücretsiz öğretmeyi hedefleyen bir uygulama. Mottosu ise Memrise ile Dil Öğren! Uygulama Google Play’de 2017’nin en iyi uygulaması seçilmiş. Eğlenceli dil öğrenme oyunlarından ve puzzle’lardan oluşan bu uygulama dil öğrenmeyi daha eğlenceli bir hâle getiriyor. Tabii uıygulama içi satın alımlar da var. Tam erişim sağlamak istiyorsanız uygulamayı satın almalısınız.

 • Yapımcı:  Memrise
  Puan: 4,6
  Boyut: 32M
  İndirme Sayısı: 10.000.000+

6. Voscreen

Kapak resmi

Vocreen ücretsiz bir İngilizce öğrenme ve geliştirme uygulamasıdır. Voscreen’de kısa ve meşhur bir sürü diziden, filmden, çizgi filmlerden alıntılar görürsünüz ve bunları İngilizce altyazılarla desteklenmiş bulursunuz. Kelime hazneniz gelişir ve istediğiniz seviyeden öğrenmeye başlayabilirsiniz, yani ileri düzey ingilizce bilgisi gerektirmez. Listening ve Reading skillerinize odaklanmış bir uygulamadır. Google Play Store’dan ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

 • Yapımcı: Voscreen
 • Puan: 4,4
 • Boyut: 4.9m
 • Indirme sayısı: 1.000.000+

7. Drops

Kapak resmi

Drops uygulaması yalnızca İngilizce için değil, daha birçok dil için hizmet veren ücretsiz bir uygulamadır. 41 tane değişik dili öğretmeyi amaçlar. Kelime öğrenmeyi sıkıcı olmaktan çıkarır. Görsellerle kelime ezberlemeyi amaçlayan , vocabulary geliştirici bir uygulamadır. Günde yalnızca beş dakika ayırdığınızda eğlenceli bir şekilde bir dilde gelişmenize olanak sağlar. Dil bilgisi (gramer) öğretmez. Uygulamaya Play Store veya Apple Store’dan ulaşabilirsiniz.

 • Yapımcı: Language Drops
 • Puan: 4.6
 • Boyut: 35mb
 • Yüklenme sayısı: 5.000.000+

8. Leo

Kapak resmi

Leo ile İngilizce Öğren uygulaması, ücretsiz bir dil uygulamasıdır. Leo ile İngilizce öğren uygulaması filmlerle, dizilerle, oyunlarla ve müziklerle eğitim vermeyi amaçlar. Eğlenceli bir arayüzü olduğunu söyleyebiliriz. Ispanyolca, Portekizce ve Rusça öğrenmek için de kullanılabilen uygulama, oldukça etkili ve pratik bir yöntem izliyor. Oyunlarla, eğlenerek İngilizce öğrenebilirsiniz. Uygulama Lingualeo LLC şirketine ait.

 • Yapımcı: Lingualeo LLC
  Puan: 4.8
  Boyut: 31 mb
  İndirme Sayısı: 5.000.000+

 

9.  Beelinguapp: Sesli kitaplarla dil öğrenin

Kapak resmi

“Beelinguapp: Sesli kitaplarla dil öğrenin” uygulaması metinleri farklı dillerde yan yana okuma olanağı sunar. Yani öğrenmekte olduğunuz dildeki metni kendi dilinizde de görme imkanı sağlar. Uygulamanın içinde bir sürü sesli kitap mevcut. Listening ve Reading skillerinizi geliştirecek, ücretsiz bir uygulama olan Beelinguapp’i Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

 • Yapımcı:  Beelingu Languages
  Puan: 4.6
  Boyut: 13mb
  İndirme Sayısı: 1.000.000+

10. LingoDeer

Kapak resmi

LingoDeer ücretsiz bir İngilizce öğretmeyi amaçlayan dil uygulamasıdır. Gramer notları, hızlı cümle kurmak için tüyolar, listening yapmak için ses kayıtları, çevrimdışı erişim olanağı ile size ücretsiz ve eğlenceli bir İngilizce deneyimi sunar. İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır. Ücretsiz bir uygulama olan LingoDeer’i Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

Yapımcı: LingoDeer- Learn Languages with fun
Puan: 4.5
Boyut: 47mb
İndirme Sayısı: 5.000.000+

11. Puzzle English

Kapak resmi

Puzzle English uygulaması Ruslara ait olan, arayüzü Rusça olan bir uygulamadır.  PUZZLE ENGLISH TECHNOLOGIES LLC şirketi tarafından geliştirilmiştir. Kelime öğretmeyi ve listening yaptırmayı amaçlayan, mavi arayüze sahip, hoş bir uygulamadır. Ücretsiz bir uygulama olan Puzzle English’i Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

Yapımcı: PUZZLE ENGLISH TECHNOLOGIES LLC
Puan: 4.2
Boyut: 46 mb
İndirme Sayısı: 1.000.000+

12. Mondly

Kapak resmi

Ücretsiz dil öğretmeyi vaat eden bir başka uygulamamız ise Mondly. ATi Studios’a ait bir uygulama. Mondly yalnızca İngilizce eğitim de vermiyor. Ücretsiz olarak  İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca, Rusça, Amerikan İngilizcesi, Norveççe, İsveççe, Korece, Çince, Arapça, Tayca, Macarca, Yunanca, Romence, Hintçe, İbranice, Lehçe, Bulgarca, Romanca, Flemenkçe, Afrikanca, Endonezyaca, Fince, Danimarkaca, Çekçe, Hırvatça, Ukraynaca, Vietnamca, Persçe (Farsça), Japonca ve Türkçe dillerine erişim mümkün. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma dil egzersizleri yaptıran uygulama, eğlenceli şekilde dil öğretmeyi amaçlıyor. Ücretsiz bir uygulama olan Mondly’i Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

Yapımcı:  ATi Studios
Puan: 4.6
Boyut: Cihaza göre değişir
İndirme Sayısı: 10.000.000+

 

13. Busuu

Kapak resmi

Busuu, İngilizce öğretmeyi kolay ve eğlenceli bir arayüzle öğreten aplikasyonlardan birisi. Çevrimdışı özelliği sayesinde internet olamadan da kullanabiliyorsunuz Busuu’yu. Ayrıca uygulama içindeki satın almalarınızla, ana dili İngilizce olan kişilerle de konuşabiliyorsunuz. Busuu size yapbozlarla, eğlenceli metotlarla İngilizce öğretmeyi hedefliyor. Yalnızca İngilizce de değil, dokuz farklı dil var. Ücretsiz bir uygulama olan Busuu’i Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

Yapımcı: Busuu
Puan: 4.4
Boyut: 36 mb
İndirme Sayısı: 10.000.000+

 

14. Babbel

Kapak resmi

Babbel, İngilizce öğretmekte uzman kişiler tarafından hazırlanmış bir uygulamadır. Kısa, interaktif dersler sayesinde okuldaki sıkıcı eğitimin önüne geçer ve daha kolay dil öğrenmenizi sağlar. Yale University ve Michigan State University’lerin yaptığı araştırmaya göre, Babbel cidden işe yarıyor. Her gün bu uygulama ile pratik yaptığınzda test sonuçlarınız çok daha iyi oluyor. Ücretsiz bir uygulama olan Babbel’i Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

Yapımcı: Babbel
Puan: 4.5
Boyut: 97 mb
İndirme Sayısı: 10.000.000+

 

15. Quizlet

Kapak resmi

Quizlet’in mottosu şu:  Quizlet ‘te yeni bir dil öğrenmek çok kolay. Oyunlarla yeni kelimeler öğretmeyi amaçlayan bu uygulama sayesinde, kendi kelime kartlarınızı oluşturabilir ve vocabulary’nizi geliştirebilirsiniz. Bu kart setlerini kendiniz oluşturacağınız için, tam olarak ihtiyacınız olan görselleri seçeceksiniz. Ücretsiz bir uygulama olan Quizlet’i Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

 

Yapımcı: Quizlet Inc
Puan: 4.6
Boyut: Cihaza göre değişir
İndirme Sayısı: 10.000.000+

16. Lingualeo

Kapak resmi

 

Lingualeo uygulaması, ücretsiz bir dil uygulamasıdır. Leo ile İngilizce öğren uygulaması filmlerle, dizilerle, oyunlarla ve müziklerle eğitim vermeyi amaçlar. Eğlenceli bir arayüzü olduğunu söyleyebiliriz. Ispanyolca, Portekizce ve Rusça öğrenmek için de kullanılabilen uygulama, oldukça etkili ve pratik bir yöntem izliyor. Oyunlarla, eğlenerek İngilizce öğrenebilirsiniz. Uygulama Lingualeo LLC şirketine ait.  Ücretsiz bir uygulama olan Lingualeo’u Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

Yapımcı: Lingualeo LLC
Puan: 4.8
Boyut: 31 mb
İndirme Sayısı: 5.000.000+

17. Voscreen

Kapak resmi

Vocreen ücretsiz bir İngilizce öğrenme ve geliştirme uygulamasıdır. Voscreen’de kısa ve meşhur bir sürü diziden, filmden, çizgi filmlerden alıntılar görürsünüz ve bunları İngilizce altyazılarla desteklenmiş bulursunuz. Kelime hazneniz gelişir ve istediğiniz seviyeden öğrenmeye başlayabilirsiniz, yani ileri düzey ingilizce bilgisi gerektirmez. Listening ve Reading skillerinize odaklanmış bir uygulamadır. Google Play Store’dan ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Yapımcı: Voscreen
Puan: 4,4
Boyut: 4.9m
Indirme sayısı: 1.000.000+

 

18. English Ninjas

Kapak resmi

English Ninjas, English Ninjas Inc, tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir uygulamadır. Yurtdışından eğitmenlerle 7/24 canlı olarak sohbet edebileceğiniz bir dil öğretme uygulamasıdır. Günde 10, 20 , 30 , 40, 50, 60 dakikalık , sizin belirleyeceğiniz eğitim paketleri ile haftada istediğiniz kadar pratik yapabilirsiniz. Bu uygulamayı günlük konuşma, Toefl sınavı, kariyer için kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama ola English Ninjas’i Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

 • Yapımcı:  English Ninjas
  Puan: 2,8
  Boyut: 8.0m
  İndirme Sayısı: 100,000+

19. Speaky

Kapak resmi

Speaky uygulaması, ücretsiz şekilde İngilizce dil partneri bulmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bir arkadaş bulma aplikasyonu olarak da düşünebilirsiniz bunu, ama daha çok “language exchange partner” olarak düşünün, zira amaç İngilizce pratik yapmak. Uygulama Speaky Team tarafından geliştirilmiş. Almanca, Çince, Arapça gibi diğer dilleri konuşan kişilerle pratik yapmanızı ve dost olmanızı sağlayan  bu uygulamayı Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

 • Yapımcı: Speaky Team
  Puan: 4,1
  Boyut: 25 mb
  İndirme Sayısı: 1.000.000+

 

20. Hello Talk

Kapak resmi

Hello Talk, yabancı dilleri konuşup öğrenmek için yaratılmış bir language exchange yazılımıdır. Uluslararası bir dil değişim topluluğu vardır. Ücretsiz olarak yabancılarla konuşup sohbet etmenizi sağlar. Ücretsiz olan bu uygulamayı Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

 • Yapımcı: HelloTalk Learn Languages App
  Puan: 4.2
  Boyut: 94 mb
  İndirme Sayısı: 10.000.000+

21. HiNative

Kapak resmi

Hi Native, Lang-8 Inc. şirketi tarafından geliştirilmiş bir language exchange uygulamasıdır. Sorular sorup ana dili İngilizce olan kişiler tarafından yanıt alabileceğiniz bir uygulamadır. İstediğiniz soruyu sorduğunuzda, örneğin gramerle ilgili bir soru sorduğunuzda, anadili İngilizce olan kişiler tarafından yanıt alacağınız ve merakınızı gidereceğiniz ücretsiz bir aplikasyondur. Bu uygulamayı Google Play Store veya Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

 • Yapımcı:  Lang-8 Inc.
  Puan: 4.1
  Boyut: 54 mb
  İndirme Sayısı: 1.000.000+

22. Mindsnacks

SAT Vocab By MindSnacks

SAT Vocab by MindSnacks İngilizce öğrenen öğrenciler için geliştirilmiş, yalnızca Apple Store’da bulunan bir uygulamadır. Uygulamanın eğlenceli ve renkli bir ara yüzü vardır. 9 adet özel tasarlanmış İngilizce öğretmeye yönelik oyundan oluşan MindSnacks öğrenciler için çok keyifli ve iyi bir uygulamadır. Bu uygulamayı ücretsiz olarak Apple Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

 • Yapımcı: MindSnacks
  Puan:  5.0
  Boyut: 53.7 MB
  İndirme Sayısı: Unknown

23. Rosetta Stone

Kapak resmi

Rosetta Stone bir dil öğrenme uygulamasıdır. Rosetta Stone’da ispatlanmış bir etkili konuşma metodu izlenmektedir. Uygulama sıfırdan dil öğretmeye, sıkmadan, gramer öğretmeden size resimlerle ve seslerle dili öğretmeyi planlayarak ilerler. Oldukça etkilidir çünkü telefonunuzun veyahut da bağlandığınız cihazın mikrofonunu kullanarak size kelimeleri tekrar ettirir. Unite ünite birçok konu bu şekilde yavaşça işlenir. Uygulama ücretsizdir ancak uygulama içi satın alımlar mevcuttur. Ancak üniversite öğrencisiyseniz, bu programın üniversiteler ile anlaşması var ve ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

 • Yapımcı:  Rosetta Stone Ltd
  Puan: 4.6
  Boyut: 153 mb
  İndirme Sayısı: 10.000.000+

 

24. Brainscape

Kapak resmi

Brainscape, flashcard’larla hızlı bir şekilde İngilizce öğretmeyi amaçlayan, android tüm cihazlarda çalışan ücretsiz bir uygulamadır. Sınavlardan alıntılanan flashcardlarla öğrenme hızınızı iki katına çıkarmayı vaat eden bir eğitim sistemi var Brainscape’in.  Bu uygulamayı ücretsiz olarak Apple Store’dan ve Google Play Store’dan  indirip deneyebilirsiniz.

Yapımcı: Brainscape
Puan: 4.3
Boyut: 45 mb
İndirme Sayısı: 100.000+

25. Lingua Lift

LinguaLift (@lingualift) | Twitter

Lingualift web sayfası üzerinden erişilebilen, ücretli bir dil öğrenme programıdır. Aylık 20 dolar ücreti vardır. 100’den fazla dil öğrenme programı incelendikten sonra oluşturulan Lingualift programı sıkmadan, konuşarak, planlı ve Hybrid Innovative Language Learning System denilen bir sistemle çalışır.  Bu uygulamayı ücretsiz olarak Apple Store’dan ve Google Play Store’dan  indirip deneyebilirsiniz.

Yapımcı: LinguaLift
Puan: non
Boyut: non
İndirme Sayısı: non

 

İngilizce Öğrenmek ve Geliştirmek İçin Uygulama Kullanımının Etkisi

İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için uygulamalardan faydalanmak oldukça etkili ve de eğlenceli bir yöntemdir. Dil eğitiminizi uygulamalarla desteklediğinizde hem çalışmak için bir alışkanlık edinirsiniz hem de uygulamaların hatırlatıcıları sayesinde 5-10 dakika bile olsa pratik yapmış olursunuz. Dil öğrenmek pratiğe dayalı bir iştir. Öğrendiklerinizi 1 hafta bile çalışmasanız unutmaya başlayabilirsiniz. Bu yüzden İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için aplikasyonlardan yararlanmak oldukça etkili bir çözüm olacaktır.

İngilizce Kelime Ezberlemek Artık Çok Kolay

Uygulamayı Ücretsiz İndir; Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Örnek cümle ve anlamlarını öğren
Hatırlatmalarla pratik yap, kalıcı öğren, unutma
Offline modu ile Internete ihtiyacın olmadan kelime öğren
İngilizce Kelime Öğrenmeye Başla

Recent Content

×
wordly-logo
Wordly İngilizce Öğrenme ve Kelime Ezberleme Uygulaması
Uygulamayı Ücretsiz İndir
Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
تطبيق Wordly لتعلم اللغة الإنجليزية وحفظ المفردات الإنجليزية
تحميل التطبيق مجانا
احصل على كلمات جديدة على هاتفك كل يوم
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
WORDLY ingilis dili öyrənmə və söz əzbərləmə proqramı
Tətbiqi ödənişsiz yüklə
Hər gün yeni sözlər telefonuna gəlsin
Uygulamayı İndir