Her Sınıftan Öğrenci için En İyi İngilizce Aktiviteler - Wordly

Her Sınıftan Öğrenci için En İyi İngilizce Aktiviteler


Her Sınıftan Öğrenci için En İyi İngilizce Aktiviteler

İngilizce öğrenmek sizin için sıkıcı bir iş gibi görünüyor olabilir. Zorlayıcı ve karışık gramer kitapları, ezberlenecek kelimeler, yazılacak denemeler (İngilizce kısa metinler), her akşam veya hafta sonu işten sonraki sabah alınacak kurslar ve daha sıkıcı işler… Elbette zorlanmadan İngilizce öğrenmek imkansız. Dedikleri gibi – işleyen demir ışıldar. Ama kendiniz için endişelenmemelisiniz. Aksi takdirde öğrenme süreciniz istediğiniz kadar başarılı olmayacaktır. En sevdiğiniz aktiviteyi İngilizce öğrenimi birleştirerek eğlenmek ve İngilizce yetkinliğinizi artırmak mümkün. Ayrıca, İngilizcenin gramerini ne kadar iyi bilseniz de, pratikte kullanmazsanız anlamsız olacaktır. Bu yüzden sizi İngilizce pratik yapabileceğiniz eğlenceli aktivitelerle tanışmaya davet ediyoruz.Özellikle ilkokul öğrencileri için İngilizcelerini geliştirebilmeleri adına pek çok aktivite bulunuyor. 1. Sınıftan 8.sınıfa kadar İngilizce aktiviteleri ile ilgili detaylı bir araştırma yaparak, bu yaş grubundaki çocuğunuz için verimli bir çalışma planlayabilirsiniz.

1- İngilizce Pratik Yapmak

İngilizce öğrenmek ve konuşma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, pratik yapmaya başlamalısınız. Bazen bir dilde akıcı olmak size uzak bir gerçeklik gibi görünebilir. Ancak gerçek şu ki, biraz çaba ve sürekli pratik İngilizce yardımı ile kabul edilebilir bir zamanda İngilizceyi anlamak ve konuşmak mümkündür. Aşağıdaki ipuçlarına bakarak İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Pratik Yapmak ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

2- İngilizce Okumak

Dil ne olursa olsun okuma etkinliklerinin kişisel gelişime katkısı her zaman bilinmektedir. Çok okumak, kelime dağarcığını artırmak ve daha akıcı ve etkili konuşma yeteneğini geliştirmek için her zaman en yararlı yöntem olmuştur. İngilizce eğitim aşamasında İngilizce hikaye ve kitap okumak, dilinizin gelişimine büyük katkı sağlar. Okuma Kulübü toplu olarak yürütüldüğünde, öğrenciler sadece özgüven kazanmayacak, aynı zamanda kaydedilen ilerlemeyi de fark edecekler.

Genellikle, bu etkinlik için gerekli olan tüm eğitim materyalleri, kurum tarafından öğrencilere ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Her öğrencinin seviyesine en uygun hikaye ve kitaplarla hazırlanan bu etkinlik oldukça ilginç bir yöntem olarak kabul ediliyor

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Okuma Parçaları ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

3- İngilizce Dinlemek

Kursta sıklıkla vurgulanan bu temel beceri, İngilizce aktivite dersleri ile de pekiştirilir. Sohbetin gerçekleşmesi için ne dinlediğinizi anlamanız gerekir. İngilizce podcast’leri ve şarkıları dinleyerek dinleme becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Öğrenciler bazen İngilizce bir video izleyerek farklı aksan türleriyle tanışırlar. Çünkü ana dilin İngilizce olmadığı dünyanın birçok ülkesinde iş faaliyetleri İngilizce yapılmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin yalnızca İngilizce, Amerika, Kanada veya Avustralya aksanlarını değil, aynı zamanda Ukraynaca’dan Çince’ye farklı konuşma İngilizce aksanlarını da anlamaları önemlidir. Listening yani dinleme becerileri olarak adlandırılan bu konu, en az konuşma becerileri kadar vurgulanması gereken dört temel beceriden biridir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Podcast’ler ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

4- İngilizce Konuşmak

Konuşma Kulüpleri, aynı İngilizce seviyesine sahip kişileri bir araya getiren kulüplerdir. Bu kulüplere katılan kişiler yavaş yavaş günlük yaşamdaki her konu hakkında konuşmayı öğreniyor ve bu alanda deneyim kazanıyor. Bu, mevcut İngilizce seviyesini korumak, unutmamak ve ilerlemek için çok sık yapılması gereken bir aktivitedir.

Genellikle bu kulüpler tüm kurslardadır ve her iki aktif öğrenci de bu aktiviteye katılabilir ancak kurs merkezinin önceki dönemlerinde eğitim almış tüm öğrenciler ücretsiz olarak kullanabilirler.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Düşünmek ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

5- İngilizce Şarkı Söylemek

İki hafta boyunca evde tek başına veya arkadaşlarınızla İngilizce karaoke yapın. Utanacağınızı düşünüyorsanız, evde yalnızken İngilizce şarkı söylemeyi tercih edebilirsiniz .Ancak arkadaşlarınızla karaoke yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Çünkü burada önemli olan sesiniz değil, bu sürecin İngilizcenize faydası. Böylece İngilizce telaffuzunuz da gelişecektir. Bu şarkılar zaten bildiğiniz ve aşina olduğunuz şarkılarsa, ekranda şarkı sözlerine eşlik ederken cümle kalıplarını ve bazı gramer kurallarını görebilirsiniz. Elbette bu kural aşina olmadığınız şarkılar için de geçerlidir. Böylece yeni kelimeler öğrenir ve bu kelimeleri müzikle birlikte hafızanıza kazırsınız.Bugün dinlemeyi sevdiğiniz bir şarkıyı söylemeye başlayabilirsiniz. Daha fazla kelime, daha fazla İngilizce demektir!

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Şarkılar ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

6- İngilizce Scrabble Oynamak

İngilizce kelimeleri ezberlemek için kullanılan birçok yöntem olsa da bunlardan en ilginci oyun oynamaktır. Scrabble; 2, 3 veya 4 kişi ile oynanabilen bir kelime oyunudur. Burada nasıl oynanacağına dair bilgi paylaşmayacağız. Ancak bu oyunu sıradan bir kelime oyunu olarak görmemelisiniz. Oynarken kelimeleri düzelten ve tanıdık bir kelimeyi tamamen farklı bir şekilde yazan insanlar olabilir. Bu eğlenceli kısım.

Kelimeleri harflerle ilişkilendirerek oluşturuyorsunuz ve bunlara göre puan kazanıyorsunuz. Bu, tamamlama ve yaratma yeteneğini geliştiren eylemlerden biridir. Rakipler sayesinde yanlış bildiğiniz doğru kelimeleri ve yeni İngilizce kelimeleri de öğrenebilirsiniz. Bir kelimeyi bulamadığınızda ve bir kelimeyi kaçırdığınızda, yardım sonucunda bulunan kelimeyi asla unutmazsınız.

7- İngilizce Adam Asmaca Oynamak

İnternette İngilizce öğrenmek için en popüler oyunlardan biri Adam Asmaca’dır. Bu oyun size biraz gergin anlar yaşatsa da İngilizcede yeni kelimeleri ezberlemek ve kendinizi geliştirmek açısından tercih edebileceğiniz bir oyun türüdür. İnternet ortamında en çok kullanılan dilin İngilizce olması bu konuda bizler için büyük bir avantaj. İngilizceyi birçok uygulama ve oyunda kullanmayı seçtiğinizde, hem dilinizin gelişimini hem de bilgilerinizin güncellenmesini destekleyeceksiniz. Telefonunuzda ve tabletinizde oyun ve uygulama oynarken, hayatınızı biraz rahatlatırken İngilizcenizde çok etkili bir gelişme olduğunu fark edeceksiniz. İngilizce oyunları oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamadan önce, aslında saatlerce bir öğrenme sürecinde olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Kelime Ezberleme ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

8- İngilizce İsim Şehir Hayvan Oynamak

Biraz modası geçmiş ama yine de kağıt ve kalemle oynamaktan zevk aldığımız etkinliklerden biri. Çocukken arkadaşlarımızla oynadığımız bu oyunu artık online olarak oynayabiliyoruz.

Bu oyunların Azerice, Türkçe ve Rusça versiyonları da bulunmaktadır. Bu oyunları eğlenmek için oynasak ve daha iyi bildiğimiz bir dilde oynamaktan zevk alsak da, İngilizce oynayarak yeni kelimeler öğrenebiliriz.

9- İngilizce Mektup Yazmak

Kafamız eski stili ne kadar anımsatsa da ona aldırış etmeyin. Çünkü sizlere güncellenen içeriği sunacağız.Özellikle birkaç yıl öncesine kadar mektup arkadaşı denen bir kavram vardı, aslında birbirini tanımayan iki kişi yazışmış ve farklı bilgiler vermişti. Bazen başka bir ülkede bir mektup arkadaşı bile bulmak mümkündü. Hevesle ve heyecanla mektubu açmak için aylarca beklediler. Şimdi modern teknolojinin faydalarını kullanıyoruz. İngilizce bir mektup yazmak sadece bir düğme uzaklıkta.

Şu anda mevcut olan çevrimiçi uygulamalar neredeyse modern çağın penguenleridir. İngilizce konuşabileceğin siteler ve programlar var. Bir sohbet kulübüne benzese de avantajı, ortamın hem rahat olması hem de istediğiniz her şey hakkında konuşabilmenizdir.

İngilizce okuryazarlığınızı artıracak bu konuşma platformları, sizi yeni kültürler ve yeni insanlarla da tanıştıracak. Bu yöntemi düzenli olarak kullanırsanız, ilginizi kaybettiğinizde durmazsanız, İngilizcenizin gelişimi üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Mektup Yazmak ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

10- İngilizce Film ve Dizi İzlemek

Bazı bilgilere göre komedi filmleri izleyenler hayata daha olumlu bakabilirler. Çünkü bakış açıları şaka olarak kodlanmıştır. Aksine, drama / gerilim türünde film izleyenler, gerçek hayattaki olaylara dramatik bir yaklaşıma sahiptir. Komedi türündeki İngilizce filmleri ve videoları izlemek, hayata bakış açınızda olumlu bir pencere açacak, eğlenecek ve İngilizce öğrenecektir. İngilizce şakaları anlayabilir ve günlük dilde kullanıldığında kolayca anlayabilirsiniz. Aydınlatıcı bir faaliyet olacağını garanti edebiliriz. Şu anda İngilizce film sitelerine bir şans vermeniz için doğru zaman olabilir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Film İzleme Siteleri ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

11- İngilizce Kitap Okumak

Diğer bir öneri de, kendinize veya çevrenizdeki insanlara yüksek sesle okuyarak yapılabilecek bir okuma aktivitesidir. Küçük bir kız kardeşiniz veya erkek kardeşiniz varsa, ona okuyabilirsiniz. Anlamasa bile onu kelimelerle tanıştırabilirsiniz. Ayrıca rastgele kelimeler de öğretebilirsiniz. Bu çalışma hem size hem de kardeşinize fayda sağlayabilir. Birine bir şey öğretmek, bu bilgiyi uzun süre hatırlamalarına yardımcı olur. İngilizce kitap okumak bu konuda size yardımcı olacaktır.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Okuma Kitapları ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

12- İngilizce Hikaye Okumak

Kitap okumaktan farklı olarak, İngilizce hikaye okumak diye ayrı bir başlığa yer vermek istedik. Okuduğunuz türün, hikaye olması, hem farklı kelimeler öğrenmenize yardımcı olacak, hem de hikayeyi okuduğunuz dilde hayal gücünüzün gelişmesine de olanak sağlayacaktır. Ana dilinizden farklı bir dilde hayal gücünüzün gelişmesini istiyorsanız hem kendiniz için hem de ilkokul öğrencisi çocuğunuz ya da yeğeniniz için bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Hikaye ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

13- İngilizce Masal Dinlemek

Uyurken kendinizi şımartmaya çalıştınız mı? Bebekler kadar rahat uyumayı hak etmiyor musun? Dünün, bugünün ve yarının acılarını düşünerek uyumaktan yorulmadın mı? O halde size tatlı bir teklifimiz var. Yatmadan önce masalları İngilizce dinleyin. Eğlenmek sadece gülmek anlamına gelmez. Güler yüzünüz ve dinlenen beyniniz de eğlendiğinizi gösterebilir. Özellikle yatmadan önce dinlemek İngilizcenin sürekliliğini artıracaktır.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Masal ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

14- İngilizce Oyun Oynamak

Oyuncuların çevrimiçi oyunları İngilizce, yani daha orijinal bir dilde oynamaları çok yararlıdır. Çevrimiçi oyun oynayan insanlara bir göz atın ve çoğunun yüksek düzeyde İngilizce bildiğini göreceksiniz. Çünkü oyunda olmak onları sürekli İngilizce kelimelere alıştırdı ve sonuç olarak oyuncu farkına bile varmadan dili iyi öğrendi. Öğrenmelerine yardımcı olan bir diğer faktör de oynarken kazandıkları ilgidir. Siz de oyun oynamayı seviyorsanız, oyunları İngilizce oynamalısınız. Faydalarını kesinlikle göreceksiniz.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Geliştiren Oyunlar ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

15- İngilizce Öğrenme Uygulamaları Kullanmak

İngilizce dil uygulamalarını kullanmak, İngilizce öğrenmenin önemli bir parçasıdır. Yani günümüzde öğrenme süreci sadece kitaplarla değil internet üzerinden de yürütülüyor ve internet dünyasında İngilizce öğrenebileceğimiz pek çok program, platform ve uygulama var. İngilizce testler, yeni kelimeler öğreten uygulamaların kullanılması, kısa videolar gösterilmesi, yorulmadan İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olur. Eğer siz de İngilizcenizi geliştirmek için bu türden bir uygulama arıyorsanız GetWordly App’e bir şans verebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Geliştiren Uygulamalar ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

16- İngilizce Sohbet Etmek

İnternetin yoğun kullanımı ile evrensel arkadaşlıklar kurmak artık çok daha kolay hale geldi. Sosyal platformlarda arkadaş edinirken yabancı insanlarla tanışmak ve onlar sayesinde İngilizce öğrenmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz. Dolayısıyla, İngilizce sohbet siteleri aracılığıyla çevrimiçi sohbet ettiğinizde, İngilizce sohbet etme fırsatını kendiniz için bir eğitim sürecine dönüştürebilirsiniz. Bu sayede birçok farklı alanda İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Yazma, konuşma, dinleme ve okuma alanlarında konuşarak keyifli ve faydalı bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, seçtiğin kişilerin senin gibi İngilizce öğrenenler değil, o ülkeden istediğin vurgu yapan insanlar olduğundan emin olmalısınız.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, İngilizce Chat Siteleri ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

17- İngilizce Münazara Etmek

İngilizce Münazaranın İngilizce düşünme, argüman üretme ve konuşma yeteneğine katkısı aktarılmalıdır.

Bir konu üzerinde farklı noktalarda yoğunlaşmış farklı grupların argümanlarını birbirine sunduğu etkinliğe münazara denir. İngilizce münazara konularının bazı örneklerini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Parents are too permissive with their children nowadays. Do you agree? Why / why not? (Ebeveynler bugünlerde çocuklarına fazlasıyla müsamahakâr. Katılıyor musunuz. Neden?)
 • The only thing people are interested in today is earning more money. Do you agree? Why / why not? (Bugün insanların ilgilendiği tek şey daha fazla para kazanmak. Katılıyor musunuz. Neden?)
 • Advertisers perform a useful service to the community. Do you agree? Why / why not? (Reklamcılar, topluma faydalı bir hizmet sunarlar. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • My graduation day. (Mezuniyet günüm.)
 • My childhood. (Çocukluğum.)
 • The role of football in your country in comparison with the world. (Dünya ile karşılaştırıldığında futbolun ülkenizdeki rolü.)
 • How can we improve our national environment? (Ulusal çevremizi nasıl iyileştirebiliriz?)
 • Women’s role in modern society. (Modern toplumda kadının rolü.)
 • If I had a car, ………………………………… . (Eğer bir arabam olsaydı……)
 • Space. (Uzay)
 • “Examinations are not necessary.” Discuss. (“Sınavlara gerek yoktur.” Tartışın.)
 • If I had much money, I would ……………………………….. .(Çok param olsaydı, ben…..)
 • Television is doing irreparable harm. Do you agree? Why / why not? (Televizyon onarılamaz bir zarar veriyor. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Untidy people are not nice to know. Do you agree? Why / why not? (Düzensiz insanları tanımak hoş değildir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Examinations exert a pernicious influence on education. Do you agree? Why / why not? (Sınavlar eğitim üzerinde zararlı bir etki yaratır. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Compulsory military service should be abolished in all countries. Do you agree? Why / why not? (Zorunlu askerlik hizmeti tüm ülkelerde kaldırılmalıdır. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • “A universal language is possible.” Discuss. (“Evrensel bir dil mümkündür.” Tartışın.)
 • Shopping in your hometown. (Memleketinde alışveriş.)
 • Your favourite movie & play. (En sevdiğiniz film ve oyun.)
 • A person I will never forget. (Asla unutmayacağım bir kişi.)
 • Your country in the 30 years time. (30 yıl içinde ülkenin gelebileceği durum)
 • Furniture. (Mobilyalar)
 • Funny stories, folktales, myths, legends about your country. (Ülkeniz hakkında komik hikayeler, halk hikayeleri, efsaneler.)
 • Traditional meals in my country. (Ülkemde geleneksel yemekler.)
 • Your parents. (Ebeveynlerin)
 • What is learning? & What is teaching? (Öğrenmek nedir? Öğretmek nedir?)
 • Hobbies. (Hobiler)
 • The most important of all human qualities is a sense of humour. Do you agree? Why / why not? (Tüm insani niteliklerin en önemlisi mizah duygusudur. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • The most interesting argument I have had. (Sahip olduğum en ilginç argüman.)
 • Education & Examination. (Eğitim ve sınavlar)
 • You & your life. (Sen ve hayatın.)
 • We should all grow fat and be happy. Do you agree? Why / why not? (Hepimiz şişmanlamalı ve mutlu olmalıyız. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • My favourite poets. (En sevdiğim şairler)
 • Men should do some of the housework to help their wives. Do you agree? Why / why not? (Erkekler, eşlerine yardım etmek için bazı ev işlerini yapmalıdır. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • The biggest mistake of your life. (Hayatının en büyük hatası)
 • Information about the customs & traditions of Turkish people. (Türk halkının gelenek ve görenekleri hakkında bilgiler.)
 • Cinema in your country. (Ülkenizde sinema)
 • No one wants to live to be a hundred. Do you agree? Why / why not? (Kimse yüz yaşına kadar yaşamak istemez. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Information about the great thinkers in forms of literature, history, etc… (Büyük düşünürler hakkında edebiyat, tarih vb. şeyler ile ilgili bilgiler …))
 • Younger generation knows best. Do you agree? Why / why not? (Genç nesil en iyisini bilir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Parents’ responsibilities. (Ebeveyn sorumlukları)
 • “The old tradition prevent progress.” (“Eski gelenek ilerlemeyi engelliyor.”)
 • The importance of learning foreign languages.(Yabancı dil öğrenmenin önemi.)
 • What do you think are the qualities of a good father & mother? (İyi bir anne ve babanın nitelikleri sizce nedir?)
 • Information about the raw materials in our country. (Ülkemizdeki hammaddeler hakkında bilgiler.)
 • The animals I have seen at the zoo. (Hayvanat bahçesinde gördüğüm hayvanlar)
 • How I learned to swim? (Yüzmeyi nasıl öğrendim?
 • What makes marriages successful? (Başarılı evlilikler nasıl sağlanır?)
 • Camping is the ideal way of spending a holiday. Do you agree? Why / why not? (Kamp yapmak, tatil yapmanın ideal yoludur. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Travel is the best education. Do you agree? Why / why not? (Seyahat en iyi eğitimdir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Music & its instruments. (Müzik ve enstrümanlar)
 • Living in the city is better than living in the country. Do you agree? Why / why not? (Şehirde yaşamak, ülkede yaşamaktan daha iyidir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • The teacher I liked (disliked) most. (En sevdiğim / hiç sevmediğim öğretmen)
 • It is better to marry when you are very young. Do you agree? Why / why not? (Çok gençken evlenmek daha iyidir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • The time you spent in the hospital. (Hastanede geçirdiğiniz zaman.)
 • The subject you like in school. (Okulda sevdiğin konu.)
 • My life-story (biography). (Yaşamım, biyografim)
 • The scientists in your country living abroad. (Ülkenizde yaşayan yabancı bilim insanları)
 • World governments should conduct serious campaigns against smoking. Do you agree? Why / why not? (Dünya hükümetleri sigaraya karşı ciddi kampanyalar yürütmelidir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • It is foolish to give money to beggars. Do you agree? Why / why not? (Dilencilere para vermek aptallıktır. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • People should be rewarded according to ability, not according to age and experience. Do you agree? Why / why not? (İnsanlar yaşa ve deneyime göre değil, yeteneklerine göre ödüllendirilmelidir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Childhood is certainly not the happiest time of your life. Do you agree? Why / why not? (Çocukluk kesinlikle hayatınızın en mutlu zamanı değil. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Your favourite writer. (En sevdiğin yazar)
 • My first painting. (İlk resmim)
 • On the way to one of the countries you’ve visited recently. (Yakın zamanda ziyaret ettiğiniz ülkelerden birine giderken… )
 • Duelling is a sensible way of settling an argument. Do you agree? Why / why not? (Düello, bir tartışmayı çözmenin mantıklı bir yoludur. Katılıyor musunuz? Neden / neden olmasın?)
 • Information about your country’s food – cookery. (Ülkenizdeki yemek pişirme ile ilgili bilgiler.)
 • Books, plays and films should be censored. Do you agree? Why / why not? (Kitaplar, oyunlar ve filmler sansürlenmelidir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • Only stricter traffic laws can prevent accidents. Do you agree? Why / why not? (Kazaları yalnızca daha katı trafik yasaları önleyebilir. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • My important day in my life. (Hayatımın önemli bir günü)
 • Only a madman would choose to live in a large modern city. Do you agree? Why / why not? (Sadece deli bir adam büyük ve modern bir şehirde yaşamayı seçebilirdi. Katılıyor musunuz? Neden / neden olmasın?)
 • The economy of your country. (Ülkenizin ekonomisi)
 • An important period in my country’s history. (Ülkemin tarihinde önemli bir dönem.)
 • Men are worse gossips than women. Do you agree? Why / why not? (Erkekler kadınlardan daha kötü dedikoduculardır. Katılıyor musunuz? Neden / neden olmasın?)
 • The only way to travel is on foot. Do you agree? Why / why not? (Seyahat etmenin tek yolu yürüyerek. Katılıyor musun? Neden / neden olmasın?)
 • It is said that “Too much money change good people into bad ones.” What do you think about it? (“Çok fazla paranın iyi insanları kötülere dönüştürdüğü” söylenir. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?)
 • Your neighbors. (Komşuların)
 • The role of books, newspapers, in our life. (Kitap ve gazetelerin hayatındaki yeri)
 • Information about the history & geography in your country. (Ülkenizdeki tarih ve coğrafya hakkında bilgiler.)

18- İngilizce Deneme Sınavları Çözmek

TOEFL, IETLTS gibi İngilizce sınavları nasıl çözeceğinizi bilmek, hem İngilizce kursu sınavları hem de dil sınavları test edildiğinden işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Dil testlerinde doğru cevabı bulmayı kolaylaştıran bazı püf noktaları vardır. Bunları öğrenmek için farklı türde doğrulama testleri uygulamanız gerekir. Ancak bu testler sizi sadece sınava hazırlamakla kalmayacak, aynı zamanda İngilizcenizi de geliştirecektir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, TOEFL Sınavı ile ilgili makalemize de bir göz atabilirsiniz.

İngilizce Kelime Ezberlemek Artık Çok Kolay

Uygulamayı Ücretsiz İndir; Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Örnek cümle ve anlamlarını öğren
Hatırlatmalarla pratik yap, kalıcı öğren, unutma
Offline modu ile Internete ihtiyacın olmadan kelime öğren
İngilizce Kelime Öğrenmeye Başla

Recent Content

×
wordly-logo
Wordly İngilizce Öğrenme ve Kelime Ezberleme Uygulaması
Uygulamayı Ücretsiz İndir
Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
تطبيق Wordly لتعلم اللغة الإنجليزية وحفظ المفردات الإنجليزية
تحميل التطبيق مجانا
احصل على كلمات جديدة على هاتفك كل يوم
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
WORDLY ingilis dili öyrənmə və söz əzbərləmə proqramı
Tətbiqi ödənişsiz yüklə
Hər gün yeni sözlər telefonuna gəlsin
Uygulamayı İndir