İngilizce Kelime Öğreneceklere Tavsiyeler - Wordly

İngilizce Kelime Öğreneceklere Tavsiyeler


ingilizce kelime ogreneceklere tavsiyeler

Bildiğiniz üzere bu devirde İngilizce anadilimiz kadar gerekli bir dil haline geldi. Hâl böyle olunca İngilizce kursları da çoğaldı. Ancak bu kurslar da sizlere sıfırdan başlayarak değil grammer olarak yani dil yapısını ağırlıklı olarak öğretiyorlar. Bu da demek oluyor ki Türkçe kelimelerin İngilizce karşılığını bilmiyorsak İngilizceyi öğrenmek çok zor bir durum oluyor. Şimdi size İngilizce ve İngilizce kelimeleri öğrenmeyi kolaylaştıran birkaç tavsiye vereceğiz.

Ezber ile öğrenmeyi karıştırmayın. Ezberin unutması daha kolaydır ama öğrenilen şeyler akılda kalır. O yüzden kesinlikle ezberlemek için 10 kere yazmayın hiçbir kelimeyi. Basit bir örnek vermek gerekirse yatağınıza ucunu ‘bed’ çalışma masanıza ‘worktable’ yazabilirsiniz. Her gün gördüğünüz bu şeyleri unutmanız mümkün olmayacaktır.

Pratik yapabileceğiniz birini bulun ve İngilizcesini bilmediğiniz bütün şeyleri ona sorun.

Telefonunuzu bir gün Türkçe bir gün İngilizce kullanın. Bu sayede telefonda bulunan bütün İngilizce kelimelerin karşılığını zamanla öğreceksiniz.

İngilizce öğrenmenizde etkili olabilecek uygulamaları indirin, hem App Store, hem de Google Play’de İngilizce kelime ezberlemeye yardımcı uygulamalar mevcut.

İngilizce bir şarkı açın ve ardından Türkçe sözlerini açın.

Yabancı filmlerin dublajını değil de alt yazılısını izleyin. Sonraki aşama: Alt yazısız, orijinal dilinde izleyin:) Ağır bir dile sahip olan filmleri önermeyiz, ama örnek vermek gerekirse Game of Thrones, çok sade ve anlaşılabilir bir seslendirmenin olduğu yapım. Altyazılı izlediğiniz taktirde, sizi atmosferinin içine çeken dizi, kelime ezberlemenize yardımcı olacak!

Kendinize bir not defteri tutun ve bir gün boyunca gördüğünüz her şeyi not edin. Günün akşamında not defterinizi açıp bu kelimelerin İngilizcesine bakın.

Yurtdışından arkadaşlar edinin. İlk başlarda Google Translate ile başlayabilirsiniz. Ama gün geçtikçe geliştiğinizi hissedeceksiniz. Klişe olabilir belki ama, turistik bölgelerde yabancılarla konuşmaya çalışın ki, yalnızca anlamakla kalmayın; siz de katılın…

ingilizce

İngilizce bir kitap alın. Bilmediğiniz bütün sözcüklerin altını çizin. En sonunda altını çizdiğiniz cümlelerin anlamlarına sözlükten bakıp kitabı tekrardan okuyun. Sonraki sayfalarda geliştiğinizi göreceksiniz.

İngilizce forumlara katılın. Her konuda yabancı forumlar Türk forumlarından daha ilerde. Çünkü onların nüfusu daha fazla. Bu yüzden hem daha çok yarar alırsınız hem de yeni İngilizce kelimeler öğrenirsiniz.

Şimdi yine basit bir örnek ile canlandırma tekniğini anlatayım. Birisi size ‘table’ kelimesini söylediği zaman aklınızda canlanması gereken şey masa kelimesi olmalı. Masanın ta kendisi olmalı. Biraz karışık olsa doğru uygulandığı zaman çok etkili bir teknik.

İngilizce hikaye dinlemeyi de deneyebilirsiniz. Hem de internette birçok yerde bulabileceğiniz bu hikayelerin dili çok temiz bir dil oluyor genelde. Yani kelime öğrenimine müsait oluyor.

Önerilerimiz daha da uzatılabilir… Kısacası ifade etmek istediğimiz, İngilizceyi öğrenmek için yalnızca kitap defterin yeterli olmadığı; İngilizceyi biraz daha günlük hayatımızın içine sokmanın önemi!

İngilizce Kelime Ezberlemek Artık Çok Kolay

Uygulamayı Ücretsiz İndir; Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Örnek cümle ve anlamlarını öğren
Hatırlatmalarla pratik yap, kalıcı öğren, unutma
Offline modu ile Internete ihtiyacın olmadan kelime öğren
İngilizce Kelime Öğrenmeye Başla

Recent Content

×
wordly-logo
Wordly İngilizce Öğrenme ve Kelime Ezberleme Uygulaması
Uygulamayı Ücretsiz İndir
Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
تطبيق Wordly لتعلم اللغة الإنجليزية وحفظ المفردات الإنجليزية
تحميل التطبيق مجانا
احصل على كلمات جديدة على هاتفك كل يوم
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
WORDLY ingilis dili öyrənmə və söz əzbərləmə proqramı
Tətbiqi ödənişsiz yüklə
Hər gün yeni sözlər telefonuna gəlsin
Uygulamayı İndir