İngilizce Konuşmak ve İngilizce Chat için Online 16 Site - Wordly

İngilizce Konuşmak ve İngilizce Chat için Online 16 Site


İngilizce Konuşmak ve İngilizce Chat için Online 16 Site

İngilizce yetkinliği gün geçtikçe daha da önemli bir beceri olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, İngilizce öğrenme sürecinizi mümkün olan en iyi şekilde planlamanıza yardımcı olacak materyalleri, kursları ve faydalı kaynakları araştırmak ve İngilizce yeterliliğinizi artırmak, her alanda size pek çok fayda sağlayacak bir uğraş olacaktır. Bu makalede sizler için, İngilizce konuşma ve sohbet için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz platformlar ve siteler hakkında bilgilere yer verdik. Bu tür platformlar, konuşma pratiğini geliştirme anlamında oldukça önemli yerlere sahiptir. Farklı ülkelerden kişiler ile tanışabilir, siz onların dilini öğrenirken, onlara da kendi dilinizi öğreterek, bir paylaşımda bulunabilirsiniz. Hazırsanız incelememize hemen başlayalım.

1. Onlinechat.co.in

online chat

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Çevrimiçi sohbet platformları arasında öne çıkan bir site olan onlinechat.co.in, İngilizce üzerinden sohbetler edebileceğiniz bir alan. Sitenin sohbet özelliğinden yararlanabilmek için, siteye üye olmanız gerekmemektedir. Dilerseniz, anonim bir şekilde İngilizce diyaloglar kurabilir ve İngilizce yetkinliğinizi bu sayede geliştirebilirsiniz. Uygulamaya telefon üzerinden de ulaşarak, çalışmalarınızı bu şekilde sürdürebilirsiniz.

2. Speaking7

speaking

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Speaking7, çevrimiçi İngilizce sohbet sitelerinden bir diğeridir. Sitede, geçmiş yıllarda seslendirilen rastgele bir sohbet modeli olan chatroulette sistemi ile rastgele seçilen bir kişiyle hem normal İngilizce hem de özel bir sohbet penceresinde sohbet edebilirsiniz. Dilerseniz uygulamayı akıllı telefonunuz üzerinden de kullanabilir, İngilizce yeterliliğinizi bu sayede artırabilirsiniz.

3. Englishchats.org

ingilizce chat

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

İngilizce sohbet etmek isteyenler için bir diğer öneri de Englishchats.org. Sitede İngilizce sohbetin yanı sıra Rusça ve İspanyolca sohbet seçenekleri de bulunuyor. Bu topluluk, her dine ve her ırka saygı duyar, bu nedenle, herhangi bir din veya ırkı tartışmak veya tanıtmak kesinlikle yasaktır. Bu topluluk İngilizce öğrenmek, geliştirmek, uygulamak ve öğretmek için var olduğundan, tüm dillere saygı duyduklarını belirtmenin yan sıra, diğer dillerin konuşulmasına izin vermemektedir ve pek çok başka kurala sahiptir. Bu site üzerinden sohbetinize başlamadan önce bu kuralları incelemenizi tavsiye ederiz.

4. To Learn English

ingilizce öğrenme

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

İngilizce sohbet siteleri arasında özgün bir yapıya sahip olan bu sitede normal sohbetin yanı sıra robotlarla sohbet etme şansınız da var. Bu sayede, sohbet etmek için bir kişi ile eşleşmeyi beklemeniz gerekmez ve çalışmanızı daha rahat sürdürebilirsiniz.

5. Speaking24

speaking

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Speaking24, İngilizce sohbet etmek için derecelendirebileceğiniz en popüler web sitelerinden biridir. Odalar her zaman dolu olduğu için dilediğiniz kişilerle kendi isteğinize göre konuşabilir, İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Sitede yer verilen on sekiz farklı dil seçeneği, bu siteyi diğer İngilizce çevrimiçi sohbet sitelerinden ayırmaktadır. 

6. Omegle

omegle

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Diğer popüler sohbet portalları ile devam edelim. Farklı kişilerle sohbet etmeyi seviyorsanız, Omegle ile “değiştir” butonuna tıklayarak anında farklı insanlarla tanışabilirsiniz. İngilizce, kullanıcı tabanının ana dili olduğu için, konuşmak isteyen insanlarla tanışırken İngilizcenizi de geliştirebilirsiniz. Omegle, İngilizce pratiği amacı ile tasarlanmış bir uygulama olmasa da, burada kuracağınız diyaloglar İngilizce olacağından, konuşma becerilerinizi geliştirmeniz de mümkün olacaktır.

7. Connected2.me

connected

Ücret: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Başka bir sohbet sitesi connect2.me’dir. Bu sitede, anonim olduğunuz ve konuştuğunuz kişinin açık bir profil çevrimiçi olduğu garip bir sistem bulunuyor. Yani, siz anonim bir şekilde birine mesaj yazıyorken, mesaj yazdığınız kişinin profili ile ilgili bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, Connected2.me’de İngilizce konuşanlarla tanışmak için Twitter’da birkaç isim aramak. Genel olarak ücretsiz olan bu uygulamada, dilerseniz premium özelliğini etkinleştirerek, hazırladığınız profilin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sitede konuştuğunuz kişiler, oluşturduğunuz profile uygun olan adaylardan oluşuyor.

8. Skype Tutors (Skype Öğretmenleri)

skype tutors

Ücret: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Birçok İngilizce ve ESL öğretmeni, Skype’ı çevrimiçi öğrenmek isteyenlere dil öğretmek için kullanır. Skype kullanmadıysanız ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, Skype’ın metin, ses veya video kullanarak insanlarla sohbet etmenize olanak tanıyan bir program olduğunu ifade edelim. Video üzerinden kuracağınız iletişim bir telefon görüşmesi gibidir ve yakın yerlerde yaşamayan öğretmenler ile ders yapabilmek adına kullanılabilecek olan oldukça iyi bir uygulamadır.

Öğretmek için Skype kullanan pek çok öğretmen seçeneği bulunuyor. Kendiniz için uygun olduğunu düşündüğünüz öğretmeni bulmak biraz zaman alabilir. English Tutors Live ve Perply gibi web sitelerinde birçok öğretmen var ve seçiminizi yapmadan önce birçok seçeneği kontrol edebilirsiniz. Özel öğretmenleri öğretmenlerin kişisel web sitelerinde de bulabilirsiniz.

9. Verbling

verbling

Ücret: İzlemek ücretsizdir. Katılım, seçtiğiniz seviyeye bağlı olarak ayda 19 dolar ile 45 dolar arasında değişmektedir. Ders notları da birbirinden farklıdır ve ücretlendirmeleri de çeşitlidir.

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Çevrimiçi özel öğretmenler bulabileceğiniz tek yer Skype değil. Verbling’de farklı seviyeler için farklı ders notlarına sahip birçok öğretmen vardır. Öğretmenler, özel kurallara göre verbling yapılarak seçilir. Seçiminizi yapmadan önce her öğretmenin ders videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca planlanmış birkaç çevrimiçi derse kaydolabilir ve bunları izleyebilirsiniz. Web sitesini ziyaret ettiğinizde çıkan bir ders varsa kayıt yaptırmadan derse katılabilirsiniz. Verbling’de seksenden fazla dil için öğretim bulunmaktadır.

10. Wyzant

wyzant

Ücret: Seçtiğiniz öğretmene göre değişmektedir.

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Wyzant, yakınınızda yaşayan güvenli, profesyonel bir İngilizce öğretmeni bulmak için ideal web sitelerinden biridir. Ama şu anda sadece Amerika’da hizmet veriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorsanız, burada İngilizce’yi ikinci dil olarak öğretme konusunda uzmanlaşmış birçok özel İngilizce öğretmeni bulabilirsiniz. Buna ek olarak, İngilizce dil becerilerinde uzmanlaşmış öğretmenler ve İngilizce dilbilgisi uzmanları bulabilirsiniz. İnternette tanışabileceğiniz ve konuşabileceğiniz bir öğretmen bulabilirsiniz, ancak asıl amaç yüz yüze öğretmekse, bu sitede kütüphane, kafe, parkta çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz öğretmenlerle de tanışabilirsiniz.

11. Conversation Exchange

Conversation Exchange

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

İnternetten önce insanların “mektup arkadaşları”, yani birbirlerinden uzakta yaşayan ve mektupla iletişim kuran insanlar vardı. Conversation Exchange, İngilizce yazabileceğiniz e-posta arkadaşları bulmanızı sağlar. Dahası, bu web sitesi aynı zamanda sesli olarak konuşabileceğiniz kişileri veya yakınlarda yaşayan ve ana dili İngilizce olan kişileri bulmanıza da yardımcı olur.

12. Toastmasters

Toastmasters

Ücret: Misafir olarak ziyaret etmek ücretsizdir. Üye olarak katılmak isterseniz, her kulübün ayrı bir ücreti vardır. Ödemeler kulübe göre değişebilir.

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Toastmasters Club, topluluk önünde konuşma becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir yerdir. Burası sadece İngilizce konuşmayı öğrendiğiniz bir yer değil, aynı zamanda daha genel konuşma deneyimi kazanabileceğiniz bir organizasyon. Site üzerinden katılacağınız etkinlikler sayesinde kişiler önünde konuşmayı deneyimleyebilir ve konuşma pratiği yapabilirsiniz. Bu, insanlarla İngilizce konuşurken kendinize daha fazla güven vermeniz için harika bir platform. Eğer aradığınız flört partnerinin istediğiniz kişi olduğundan emin olmak istiyorsanız, o zaman dünyanın birçok yerinde kulüp evleri olan çevrimiçi izleyebileceğiniz birkaç videodan yararlanabilirsiniz. Bu sayfayı ziyaret ederek size yakın bir kulüp evi bulabilirsiniz.

13. Go Speaky

Go Speaky

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Sesli veya görüntülü sohbet için özel bir program indirmek istiyorsanız, Go Speaky programına kayıt olabilirsiniz. Bu web sitesi yerleşik bir görüntülü sohbet özelliğine sahiptir ve internet tarayıcınızı kapatmadan doğrudan sitede konuşacak kişileri bulabilirsiniz. Go Speaky benzer ilgi alanlarına sahip kişileri bulur ve uyarlar, böylece burada bulacağınız sohbet ortaklarıyla ortak konuşma konularını bulma olasılığınız daha yüksektir.

14. Lingoglobe

Lingoglobe

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Lingoglobe, altı bin kullanıcıya sahip olan, küçük ama İngilizce pratik edebileceğiniz bir arkadaş bulmak için harika bir programdır. , İngilizceyi anadili İngilizce olan kişilerle öğrenip pratik yapabileceğiniz ücretsiz bir dil değişim topluluğudur. Bu site üzerinden bir dil forumu veya canlı sohbet yoluyla anadili İngilizce olan kişilerle iletişim kurabilirsiniz.

LingoGlobe, dil öğrenimi için gerekli tüm unsurları bir araya getirir. Bunlar, anadili konuşan kişilerle iletişim, ücretsiz kaynak materyaller ve bir öğrenci arkadaşları topluluğudur. Her dil için, o dili öğrenen herkesin dili birlikte tartışabileceği bir tartışma forumu vardır. Öğrencilerle özel olarak sohbet etme seçeneği de vardır. Başkalarıyla sohbet, e-posta, sesli arama, video görüşmesi vb. yollarla iletişime geçebilirsiniz. Web sitesinde ayrıca dilinizi öğrenmek isteyen uygun kişileri arayabilir ve onlara bir sohbet isteği gönderebilirsiniz. İsteğinizi kabul ettiklerinde konuşmaya ve öğrenmeye başlayabilirsiniz

Sitede sohbet edeceğiniz kişileri ararken, hobilere ve ilgi alanlarına göre arama yapmak da mümkündür. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, insanları çevrimiçi görebileceğiniz ve siteye girdiğiniz anda merhaba diyebileceğiniz ana sohbet odasına katılabilirsiniz.

15. Coeffee

Coeffee

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Coeffee, dili oyunlar aracılığıyla öğreten ilginç bir web sitesidir. Cümleleri tamamlamak için doğru kelimeleri seçmeniz gereken Make Phrase gibi oyunlarda başkalarıyla rekabet edebilirsiniz. Sitede ayrıca kelimeleri tahmin etme gibi oyunlar da var. Başkalarıyla oynarken eğlenebilir, temel oyunlarla arkadaşlık kurabilir ve bu topluluğun bir parçası olabilirsiniz. Coeffee’de oyun oynarken sizin gibi bir dil öğrenen birkaç kişiyle tanıştıktan sonra, konuşmanızı sesli veya görüntülü sohbet programlarına aktarabilir ve orada konuşma pratiği yapabilirsiniz.

16. Coffee Strap

Coffee Strap

Ücret: Ücretsiz

Uygulama ile ilgili bilgiler: 

Bu web sitesini bir arkadaşınızla bir kafede oturup kahve içme aktivitesini yapabileceğiniz bir alan olarak düşünebilirsiniz. Çünkü burası o derece samimi ve özel görülen bir yer. Coffee Strap’in yaklaşık iki bin beş yüz kullanıcısı bulunuyor. Sitede ilk olarak kendinize konuşacak bir arkadaş bulmanız gerekiyor. Partnerinizi bulduktan sonra, onunla sadece yedi dakika süreli konuşmalar yapabiliyorsunuz. Yedi dakika sonra, başka bir konuşma partnerine geçebilir ve onunla konuşma deneyiminize devam edebilirsiniz. Böylece bu yöntem sayesinde daha uzun süre deneyim kazanabileceksiniz. Ve farklı konuşmacılardan, farklı şeyler öğrenebilme imkanına sahip olacaksınız.

İngilizce Pratik Yapmak İçin Diğer Yöntemler

İngilizce sohbet etmek, İngilizcede hem yazma hem de konuşma ve okuma becerilerimizi geliştirir. İngilizceyi pratik etmek amacı ile yapabileceğiniz en basit ve etkili şey, o dili konuşan biri ile sohbet etmek olacaktır. Bu sayede, hem onun kullandığı farklı kalıpları görebilir ve öğrenebilir, hem de hata yaptığınız zaman karşı taraftan geri bildirimler alarak, kendi konuşma alışkanlığınızı da iyileştirebilirsiniz. İngilizce pratik yapmak için izleyeceğiniz tek yol, İngilizce chat değildir elbette. İzleyebileceğiniz bazı diğer yöntemleri sizler için listeledik: 

  • Okuyun. Elinize geçen her İngilizce metin, sizin için bir okuma pratiğidir. Bunları mutlaka değerlendirin. Okumanın hem gramerinize hem kelime bilginize katacaklarını gördüğünüzde buna pişman olmayacaksınız
  • Öğrendiğiniz yeni kelimeleri not edin. Kendinize bir vocabulary yani kelime bilgisi not defteri edinin. Not aldığınız kelimelerin yapılarını ve farklı kullanım şekillerini inceleyerek bir çalışma yapabilirsiniz.
  • İngilizce podcast’leri ve Youtube kanallarını takip edin. Okumak ve konuşmak kadar, dinlemek de İngilizce yetkinliğinizi artırabilmek noktasında son derece önemlidir. Bu sebeple, takip edeceğiniz podcast’ler ve Youtube kanalları, İngilizce pratiği anlamında size pek çok şey katacaktır.
  • Yurt dışı seyahatlerine çıkın. Eğer imkanınız varsa, yurt dışında okumak ya da çalışmak, İngilizce pratiği açısından size pek çok şey katacaktır. Bu türden bir imkanınız yoksa da, ufak seyahatler yaparak, hem farklı deneyimler yaşayabilir hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.
  • Soru sormaya çekinmeyin. Öğrenirken soru sormak kadar doğal bir şey yoktur. Eğer kendinizi geliştirmek istiyorsanız, her konuda, her alanda, hem kendinize hem de karşınızdakilere bol bol soru sormanız gerekmektedir. Durum, İngilizce öğreniminde de aynı şekildedir. Aklınıza takılan soruları, İngilizce yeterliliğine güvendiğiniz kişilere sorabilirsiniz.
  • Okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerine ayrı ayrı önem verin. Reading, writing, listening ve speaking, ayrı ayrı üstünde durmanız gereken noktalardır. İngilizce pratiğinizi artırmak için, bu dört yeti için de ayrı ayrı çalışmalar yapmanız gerekir.

İngilizce Kelime Ezberlemek Artık Çok Kolay

Uygulamayı Ücretsiz İndir; Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Örnek cümle ve anlamlarını öğren
Hatırlatmalarla pratik yap, kalıcı öğren, unutma
Offline modu ile Internete ihtiyacın olmadan kelime öğren
İngilizce Kelime Öğrenmeye Başla

Recent Content

×
wordly-logo
Wordly İngilizce Öğrenme ve Kelime Ezberleme Uygulaması
Uygulamayı Ücretsiz İndir
Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
تطبيق Wordly لتعلم اللغة الإنجليزية وحفظ المفردات الإنجليزية
تحميل التطبيق مجانا
احصل على كلمات جديدة على هاتفك كل يوم
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
WORDLY ingilis dili öyrənmə və söz əzbərləmə proqramı
Tətbiqi ödənişsiz yüklə
Hər gün yeni sözlər telefonuna gəlsin
Uygulamayı İndir