İngilizce Öğrenecek Çocuklara Tavsiyeler - Wordly

İngilizce Öğrenecek Çocuklara Tavsiyeler


ingilizce ogrenecek cocuklara tavsiyeler

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki İngilizce son zamanlarda neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Ancak belirli bir yaştan sonra yabancı dil öğrenmek neredeyse imkansız olduğu için aileler çocuklarına yabancı dil öğretmek için ellerinden gelenleri yapıyorlar. Ancak bunları yaparken çocuğunuzun psikolojik ve zihinsel durumunu düşünmeniz gerekir. Şimdi çocuğunuza İngilizce öğretirken dikkat edeceğiniz şeylere bir bakalım…

  • Çocuklarınıza iki dili birden öğretmekten çekinmeyin. Anne ve babasının anadili farklı olan çocuklar iki dilli çocuklar diye adlandırılan sınıfa girerler. Bu şekilde iki dili birden öğretmeye çalıştığınız çocuklar hiçbir açıdan zarar görmezler.
  • Çocuğunuz konuşmaya başlamamışsa ve siz iki dil birden öğretmek istiyorsanız bunu dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir. Eğer sürekli bir dil arada sırada ikinci dili konuşursanız çocuğunuzun kafası karışacak ve dilleri birbiriyle karıştıracaktır.
  • Küçük yaşta öğrenime özen gösterin.

baby

  • Eğer çocuğunuzun duygusal problemleri varsa ikinci bir dil olan İngilizce öğretilmemelidir.
  • Eğer çocuğunuzun gelişimi normale göre daha gerideyse öncelik İngilizce veya farklı bir dilin değil gelişimin olmalıdır. Dört duvarın arasında sosyalleşmeden, sokağa çıkıp oynamadan büyüyen çocuklar bırakın bir ikinci dili anadillerini bile doğru dürüst konuşamıyorlar.
  • Eğer dil öğretimi sırasında bir problem çıkarsa çocuğunuzu çok fazla zorlamayın. Çabucak bir pedagog desteği almanız gerekmektedir. Zorlamanız kekemeliğe yol açabilir. Kekemelik hastalığı psikolojik bir hastalıktır ve tedavisi oyun oynamaktan geçer.
  • Eğer çocuğunuza İngilizce veya başka bir ikinci dili öğretmek istiyorsanız bu durumun çocuğunuzun sosyal hayatını hiçbir şekilde etkilememesine özen gösterin. Çünkü çocuğunuz onu oyundan veya arkadaşlarından uzaklaştıracak olan bir etkinliği ne yazık ki pek sevmeyecektir.
  • Çocuğunuzun bir arkadaşının gitmiş olduğu dil kursu varsa çocuğunuzu da o kursa yazdırın. Ortam ona yabancı gelmeyeceği için daha çabuk alışacak ve oyun oynuyor gibi İngilizce öğrenecektir. Bu yöntem olabildiğince faydalıdır.
  • Anaokuluna henüz hazır olmayan bir çocuğu anaokuluna başlatmak ve bu anaokulunun çift dilli olması çocuğunuzun yabancılık çekmesine ve psikolojik sorunlarının oluşmasına sebep olacaktır.

İngilizce Kelime Ezberlemek Artık Çok Kolay

Uygulamayı Ücretsiz İndir; Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Örnek cümle ve anlamlarını öğren
Hatırlatmalarla pratik yap, kalıcı öğren, unutma
Offline modu ile Internete ihtiyacın olmadan kelime öğren
İngilizce Kelime Öğrenmeye Başla

Recent Content

×
wordly-logo
Wordly İngilizce Öğrenme ve Kelime Ezberleme Uygulaması
Uygulamayı Ücretsiz İndir
Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
تطبيق Wordly لتعلم اللغة الإنجليزية وحفظ المفردات الإنجليزية
تحميل التطبيق مجانا
احصل على كلمات جديدة على هاتفك كل يوم
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
WORDLY ingilis dili öyrənmə və söz əzbərləmə proqramı
Tətbiqi ödənişsiz yüklə
Hər gün yeni sözlər telefonuna gəlsin
Uygulamayı İndir