İngilizce (Yabancı) Haber Siteleri: İngilizce Haber Okumak ve Dinlemek - Wordly

İngilizce (Yabancı) Haber Siteleri: İngilizce Haber Okumak ve Dinlemek


ingilizce yabancı haber

Gündemden haberdar olmak, siyaset ve spor medyasını takip etmek ve dünyada ne dönüp bittiğinden haberdar olabilmek için haberleri takip ederiz. Haberler, özellikle TV’nin ortaya çıkmasıyla beraber ilk önce kanallaşma yoluyla hayatımıza girmiştir. Ardından İnternet’in gelişmesi, yeni teknoloji web sitelerinin ortaya çıkmasıyla beraber haberleşme dünyası İnternet ortamına da girmiştir.

İnternet dünyasında 500.000’i aşkın haber sitesi bulunmaktadır. Farklı coğrafyalardan farklı insanlar bu haber sitelerini kurmakta ve insanların gündemi takip edebilmeleri için habercilik yapmaktadır.

Bu haber sitelerinden en tanındıkları genellikle İngilizce haber sitelerinden BBC, CNN ve Independent’tir. Global dilin İngilizce olması nedeniyle bu haber siteleri günde milyonlarca kez tıklanmaktadır.

Gün geçtikçe yabancı haber sitelerinin sayısı artmaktadır. Bunun başlıca sebepleri şunlardır

  • Haberciliğin İngiltere ve Amerika’da hayli rağbet görmesi
  • Ülkelerarası iletişimin çoğunlukla İngilizce ile sağlanması
  • Times, Independent ve BBC gibi uluslararası haber kuruluşlarının İngilizce dilinde hizmet vermesi

Bu haber siteleri sadece haber okumak için kullanılmamaktadır. Aynı zamanda İngilizce öğrenmek için de kullanılabilir. Nasıl mı? Gelin bu sorunun cevabına beraber bakalım

Yukarıda bahsettiğimiz üzere dünyaca en çok tanınan yabancı haber siteleri İngilizce diline hizmet vermektedir. Bunu dezavantajdan avantaja çevirmek için bu İngilizce haber sitelerini dil öğrenmek için kullanabiliriz. Örneğin, BBC’de herhangi bir haber açın ve ardından okuyup anlamaya çalışın. Ayrıca bazı haberlerde ses kaydı da bulunmaktadır. Listening (Dinleme) yeteneğinizi de bu şekilde geliştirebilirsiniz.

İngilizce haber sitelerini kullanarak aynı zamanda İngilizce gazetecilik alanında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dünyaca bilinen The New York Times gazetesi habercilik alanında ilk akla gelen isimlerden biri. Bu gazetenin nasıl kurulduğunu, nasıl işçi kabul ettiğini ve tarihçesini araştırabilirsiniz.

İngilizce haber sitelerinin dil öğrenimi açısından faydaları elbette vardır. Örneğin, yabancı medyayı takip etmek isterseniz bir tık ile sınırsız habere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda haber içeriklerinde çoğunlukla yeni ve modern kelimeler kullanılmaktadır. Bu nedenle İngilizce haberleri anlamak sizi pek çok zorlamayacaktır. Eğer zorlanırsanız, İnternette  İngilizce-Türkçe haber çevirisi adı altında bazı siteler bulunmaktadır. Bu siteler, yabancı haber sitelerindeki içeriği Türkçeye çevirip sizlere sunmaktadır.

Gramer, Reading, Listening ve Writing alanlarında kendinizi geliştirmek isteyip aynı zamanda gündemi takip etmek istiyorsanız İngilizce haber siteleri tam size göre. Bunun için sizlere 16 adet farklı İngilizce haber sitelerini derledik. Okumaya devam edin..

BBC

bbc news

BBC (British Broadcasting Corporation) İngiltere’de çalışan bir haber kuruluşudur. Televizyon ve İnternet ortamında içerik üreten BBC, İngiliz habercilik tarihinde en köklü ve en yenilikçi kuruluşlardan biridir. Merkezi Londra’dadır. 1922’de kurulmuştur. Ulusal basından başta İngiltere ve Amerika olmak üzere birçok ülke hakkında yayın yapmaktadır.

BBC’nin en dikkat çeken özelliklerinden biri İngilizce öğrenimini teşvik etmesi ve bunu için bir web-site oluşturması. BBC Learning başlığı altında İngilizce öğrenmeye yönelik içerikler bulunmakta. Örneğin, siteye ilk girdiğinizde Courses, Grammar, Vocabulary, Pronunciation, Business, News, For Teachers, For Children ve Quizzes bölümleri bulunmakta. BBC, bir İngilizce haber sitesine olmasına rağmen gerçekten yepyeni bir platformla beraber İngilizce öğrenenler için harika fırsatlar sunuyor. Sitede kullanılan kelimeler orta –zor seviyeleri arasındadır. BBC uluslararası bir kuruluş olduğundan haberlerin güvenilirliği açısından yüksek puan almaktadır. Haberler yayınlanmadan önce uzmanlar moderatörler tarafından değerlendirilmekte ve düzeltilmektedir. İngilizce haberler kategorisinde ilk sırada bulunan BBC’ye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://www.bbc.co.uk/learningenglish/

 

CNN

cnn

CNN ( Cable News Network) , 1980 yılında kurulmuş Amerika kökenli haber ajansı, TV kanalı ve İnternet sitesidir. Aynı zamanda ABD’de 24 saat yayın yapan kanallarından ilkidir. Ted Turner tarafından kurulmuştur.

Amerika menşeili olduğundan daha çok Amerika’yı ilgilendiren haberler yapmaktadır. Fakat aynı zamanda farklı ülkelere dair siyaset, sanat ve spor alanında da İngilizce haberler yayınlanmaktadır. Birçok ülkede farklı kuruluşları vardır aynı zamanda (CNN Center, CNN International, CNN en Espanol, CNN Chile, HLN…)

ABD’de en çok rağbet gören İngilizce haber kuruluşlarından biri olan CNN, güvenilirlik konusunda objektif ve çok kaynaklı olması izleyiciler tarafından olumlu karşılanıyor. İngilizce öğrenme konusunda ise CNN haber sitesi kaynak olarak kullanılabilir. Nasıl mı? Gelin inceleyelim.

Siteye ilk girdiğiniz gibi en üstte farklı konuları görüyorsunuz. Dünya, US Politik, İş, Sağlık, Eğlence, Seyahat ve Spor bunlardan bazıları. İlgi duyduğunuz bir konuyu seçerek işe başlayabilirsiniz. Örneğin, İş’i (Business) seçelim. Ardından önümüze bir sürü İngilizce haber örnekleri çıkıyor. Bu haberlerden biri seçip okumaya başlayın. Bilmediğiniz kelimeleri not edin ve anlamlarına bakın. Bunun yanı sıra haberin üstündeki videoyu da izleyebilirsiniz. Listening açısından faydası olacaktır. CNN sitesine ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://edition.cnn.com/

 

Daily Mail Online

mail online

Mail Online olarak da bilinen Daily Mail Online, 2003 yılında kurulmuş İngilizce haber sitesidir. Site uluslararası alanda İngiltere, Amerika, Hindistan ve Avustralya için haber paylaşmaktadır. 2014 yılında 41.97 milyonluk tıklanma rekoruyla ününü arttırmıştır. Uluslararası alanda geniş yelpazeye sahip olan bu yabancı haber sitesi çoğunlukla seyahat, İngiltere sporu, kişisel finans, bilim ve ünlü haberleri başlıklar altında yayın yapar.

Daily Mail Online haber sitesi, bünyesinde bulundurduğu çeşitli haber türleri ile her düşünceden insanı sitesine misafir ediyor. Özellikle ülke bazında haberler yapması o ülkeden çok fazla internet kullanıcısının siteyi ziyaret etmesine sebep açıyor.

İngilizce haberler başlığında üçüncü olarak listelediğimiz haber sitesi Daily Mail Online. Bu siteyi İngilizce öğrenmek için kullanabilirsiniz. Sitede kullanılan kelimelere baktığımızda orta-yüksek seviyeleri arasında İngilizce haber kelimelerinin kullanıldığı görülüyor. Bunun yanı sıra videolar da mevcut. İngilizce dinleme yeteneğinizi de geliştirebilirsiniz. Siteye ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.dailymail.co.uk/home/index.html

Independent

 

ındependent

 

Independent (Bağımsız) 1986 yılında Birleşik Krallık’ta yayın hayatına başlamıştır. Ardından İnternet gazetesi olarak yayın hayatına devam etmiştir. Bu gazete piyasaya çıktığından beri gazeteciliğe birçok alanda yenilikler getirmiştir.

Adında anlaşıldığı üzere bağımsızlık ekseninde habercilik yapmaya çalışan bu yabancı haber sitesi Liberalizm ve Radikalizm siyasi görüşüne sahiptir.

Bu İngilizce haber sitesinin aynı zamanda 15 Nisan 2019’da Türkiye’de bir web sitesi açılmıştır. Genel yayın yönetmenliğini Nevzat Çiçek yapmaktadır.

Bu yabancı haber sitesi İngilizce öğrenenler için diğer haber siteleri gibi binlerce içerik bulunduruyor. Sitedeki haberler çoğunlukla orta ve zor seviyeleri arasında. Bu nedenle B1-B2 seviyesindekiler rahatça okuyabilirler. A1-A2 seviyesinde olanlar ise kelime haznelerini geliştirmek için bu yabancı haber sitesini kullanabilirler. Sitede bir diğer gözümüze çarpan şey ise çoğunlukla İngilizce haberlerin kısa oluşu. Yani canınız sıkılmadan, rahatlıkla okuyabilirsiniz. Siteye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://www.independent.co.uk/

 

USA Today

usa today

Günlük gazetelerin rağbete geçtiği dönemlerde piyasaya çıkan USA Today (Amerika’da bugün) 15 Eylül 1982 tarihinde kurulmuştur. ABD’de en çok okunan gazetelerden biri olan USA Today popülerliğini hala sürdürmektedir. Günlük gazete kategorisinde bulunduğundan neredeyse her alanda haber yapmaktadır. Siyaset, sanat, spor ve magazin bunlardan bazılarıdır.

1,8 milyondan fazla okuyucuya ulaşan USA Today ABD’liler tarafından hayli fazla tercih edilmekte. Bu da güvenilirliği ve prestiji konusunda şüphe bırakmıyor.

İngilizce öğrenirken yabancı haber sitelerinin öneminden bahsetmiştik. USA Today ise bu noktada yine önemli yabancı basın sitelerinden biri. Siteye girdiğinizde gözümüze çarpan minimalist tasarım okuyucuyu kendine çekiyor. Üst tarafta farklı türlerden haberleri görüyoruz. Farklı türlerde İngilizce haber okumanın size birçok faydası olacaktır. Örneğin, birçok farklı alanda kelime dağağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Siyaset ve spor alanında haberler okuyarak o alanın terminolojisini hakim olabilirsiniz. Bunun yanı sıra gündem hakkında bilgi sahibi olarak kişisel anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Siteye ulaşmak için sağdaki adresi kullanabilirsiniz –> https://www.usatoday.com/

Buzzfeed

buzzfeed

Buzzfeed, ABD menşeili yabancı bir haber sitesidir. John Peretti tarafından 1 Kasım 2006 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren pop kültür makaleleri, siyaset, iş ve hayvanlar gibi alanlarda haber üretmektedir.

Buzzfeed haber sitesi, birçok dilde haber yayınlamaktadır. Bu da sadece İngilizce değil aynı zamanda diğer dillerde kendini geliştirmek isteyenler için harika bir fırsat. Aynı zamanda bu sitede harika eğlenceli içerikler bulunmakta. Bunları kullanarak da İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Siteye ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

www.buzzfeed.com

Al Jazeera English

aljazeera

Al Jazeera English ( El Cezir English), 2006 yılında Katar’da kurulmuş uluslararası bir haber sitesi ve kanalıdır. Adından da anlaşıldığı üzere Arapça ve İngilizce haberler yayınlanmaktadır.

Al Jazeera English, 14 yıldır hizmet veren uluslararası bir yabancı haber sitesi ve bu nedenle sitenin tıklanma oranı hayli fazla. Bunun yanı sıra Arap dünyasında bilinen haber kanallarından biri. Bu nedenle İngilizce veya Arapça öğrenmek için kullanılabilir. Siteye ulaşmak için aşağıdaki adresi arama çubuğuna yapıştırmanız yeterli.

https://www.aljazeera.com/

 

The Telegraph

the telegraph

The Telegraph, 1885 yılında Albay Arthur tarafından kurulmuş İngiltere menşeili bir günlük gazetedir. Broadsheet türünde yayımlanan bir gazetedir. Siyasi görüşü Merkez Sağ ve Muhafazalarlık’tır. İngilizce dilinde hizmet vermektedir.

İngiltere gündemine hakim olmak ve aynı zamanda İngilizcenizi ileri seviyeye taşımak istiyorsanız bu web site tam size göre. Siteye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

www.telegraph.co.uk

The Guardian

the guardian

The Guardian ( Gardiyan, koruyucu), haber, spor ve fikirler ekseninde İngilizce haber üreten bir haber sitesi. Eskiden Guardian Limited olarak da biliniyordu. 1999 yılında Guardian Media Group tarafından kurulmuştur.

Kasım 2014 itibariyle İngiltere’deki en çok okunan ikinci gazete olan The Guardian haftalık 17 milyon, aylık ise 21 milyon okuyucuya sahip. Siteye girdiğiniz zaman alt kısımda birçok bölüm bulunmakta. Örneğin, spor, iş, çevre ve teknoloji bunlardan biri. The Guardian’ın belki de en çok tıklanmasının sebeplerinden biri ise tasarım açısından cezp edici olması. Canınız sıkılmadan, videolar ve konuşma tahtaları ile İngilizce haber okuyabilirsiniz.

Siz de en çok tıklanan bir haber sitesinden İngilizce öğrenmek ister misiniz? O zaman bu haber sitesi tam size göre. Site adresine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TheGuardian.com

Vice

vıce

Vice ( Yardımcı), 1994 yılında gençlere yönelik kurulmuş bir şirkettir. Amerika ve Kanada menşeilidir. Başta sadece bir organizasyon olarak kurulmasına rağmen ardından birçok sektöre yelken açmış ve İngilizce gazetecilik alanında içerik üretmiştir. Site sadece İngilizce değil aynı zamanda Fransızca da haber üretmektedir.

Site Peabody Award – News ödülünü aldığından güvenilir olduğu söylenebilir. Bu İngilizce haber sitesini kullanarak İngilizce öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Site çok sık güncellenmekte aynı zamanda. Hem İngilizce öğrenmek hem de Amerika ve Kanada’nın gündemini takip etmek istiyorsanız bu yabancı haber sitesi tam size göre.

 

E-News

enews
E! NEWS — Pictured: “E! News” Black Background Logo — (Photo by: E! Entertainment Inc.)

E-News, ABD’de yayımlanmaya başlayan bir magazin haber sitesi. 1991 yılında kurulmuştur. Eğlence ve magazin alanında İngilizce haberler üretmektedir. Birçok ödül alan bu kuruluş güvenilirlik açısından iyi durumda.

Eğer siz de İngilizce öğrenmek için düz ve monoton okuma metinlerinden sıkıldıysanız bu site tam size göre. Siteye ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.eonline.com/

 

The Times in Plain English

the times in plain english

The Times in Plain English ( Sade İngilizce ile The Times), New York Times tarafından kurulmuş bir tür haber sitesi. Bu haber sitesinde dikkatimiz çeken şey haberlerde kullanılan kelimelerin basit-orta seviyelerinde olması ve okuyucu pek zorlamaması. Bu sebeple bu site İngilizce öğrenenler için vazgeçilmez bir haber sitesi.

Siteye ulaşmak için –> https://www.thetimesinplainenglish.com/

 

theSkimm

the skimm

2012 yılında Amerika Medya şirketi tarafından kurulmuş olan theSkimm haber sitesi, özel bir haber sitesi. Birçok ücretsiz haber bulunmakta fakat sitedeki tüm yabancı haberlere ulaşmak için para ödemeniz gerekiyor. Ücretsiz haberler incelendiğinde orta-zor arasında bir dil kullanıldığı görülüyor.

Siteden faydalanabilmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.theskimm.com/

 

The New York Times

th new york times

The New York Times, 1851’de kurulmuş dünyaca en çok bilinen bir haber sitesidir. New York şehrinde üretilir ve içerik olarak tüm Amerikayı ilgilendiren konular haber yapılır. Bu gazete, BBC ve CNN’den sonra en çok bilinen gazetelerden biridir. Milyonlarca okuyucusu vardır.

Amerika İngilizcesi öğrenmek için bu haber sitesi sizler için eşsiz bir kaynak olacaktır. Fakat eğer seviyeniz A1-B1 arasında ise The Times in Plain English sitesini kullanmanız sizin açınızdan daha faydalı olur. Ardından orijinal web siteye devam edebilirsiniz.

Siteye ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.nytimes.com/

Washington Post

ingilizce kelime

Washington Post, 1877 yılında kurulmuş günlük bir gazetedir. İngilizce dilinde haber yapmaktadır. Broadsheet formatında yayın yapan gazete, Washington’un en geniş ve en köklü gazetelerinden biridir. Site politika ağırlıklı İngilizce haber yapmaktadır. Birçok okuyucusu vardır.

İngilizce gazeteciliği hakkında bilgi sahibi olmak, Washington’u yakından takip edebilmek ve İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız bu yabancı haber sitesi tam size göre.

Siteye ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz

https://www.washingtonpost.com/

This American Life

this american life

1995 yılında kurulmuş olan This American Life (Amerikan Hayatı), İngilizce podcast habercilik alanında en çok bilinen kuruluşlardan biri. Sitede binlerce haber ve bunların podcasti bulunmakta.

Site çoğunlukla gazetecilik alanında çalışmakta ancak bu gazetecilik biraz farklı. Olay örgüsüne dayanan eğlenceli bir gazetecilik. Başka bir deyişle, birçok hikaye türlerini kullanarak habercilik yapılmakta. Radyo için küçük filmler gibi.

İngilizce listening (dinleme) geliştirmek için kullanabileceğiniz haber sitelerinden biri olan This American Life’a ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

www.thisamericanlife.org

İngilizce Türkçe Haber Çevirisi Örneği

Bu başlıkta bir İngilizce haber ve Türkçesini derledik. Başka haberlere ulaşmak için internetten İngilizce haber sunumu örneklerine bakabilirsiniz.

The profoundly contagious variation of the Covid previously distinguished in England had by Saturday been reported in a few European nations, Japan, Australia and Lebanon, in spite of endeavors to check its spread through enormous worldwide interruptions in movement and development.

Fears over the quick spreading type of the infection that causes Coronavirus come in sharp difference to a rush of expectation clearing a few nations and networks as immunization programs be turned out. Researchers don’t think the British variation is all the more destructive or impervious to the ebb and flow Covid immunizations.

The variation has additionally been recognized in France, Denmark, Spain, Sweden, the Netherlands, Germany and Italy.

While the United States has not yet revealed a case, specialists state it is likely because of the country’s exceptionally low pace of hereditary sequencing of the infection to check for such changes, in spite of Americans driving the world in Covid contaminations and passings.

Starting Monday, the U.S. government will require all explorers flying in from Britain to show confirmation of a negative Covid test taken inside 72 hours of the plane’s flight. Right off the bat in the pandemic, the United States prohibited voyagers from China and the European Union, among others, however by that point the novel Covid had just been broadly spreading undetected because of restricted U.S. testing.

İlk olarak İngiltere’de tespit edilen korona virüsün yüksek derecede bulaşıcı varyantı, seyahat ve hareketteki büyük küresel kesintiler yoluyla yayılmasını engelleme çabalarına rağmen, Cumartesi günü birkaç Avrupa ülkesinde, Japonya, Avustralya ve Lübnan’da belgelenmişti.

Virüsün hızla yayılan formu üzerinde covid-19’a neden olan korkular, aşılama programları yayılmaya başladıkça bazı ülkeleri ve toplulukları süpüren bir umut dalgasıyla keskin bir tezat oluşturuyor. Bilim adamları, İngiliz varyantının mevcut koronavirüs aşılarına karşı daha ölümcül veya dirençli olduğunu düşünmüyor.

Varyant ayrıca Fransa, Danimarka, İspanya, İsveç, Hollanda, Almanya ve İtalya’da da tespit edildi.

Amerika Birleşik Devletleri henüz bir vaka bildirmemiş olsa da, uzmanlar bunun muhtemelen ülkenin koronavirüs enfeksiyonlarında ve ölümlerde dünyanın önde gelen Amerikalılarına rağmen, bu tür değişiklikleri kontrol etmek için ülkenin çok düşük genetik sıralama oranından kaynaklandığını söylüyor.

Pazartesi gününden itibaren ABD hükümeti, İngiltere’den gelen tüm yolcuların uçağın kalkışından sonraki 72 saat içinde yapılan negatif koronavirüs testinin kanıtını göstermelerini isteyecek. Salgının başlarında Amerika Birleşik Devletleri, diğerlerinin yanı sıra Çin ve Avrupa Birliği’nden yolcuları yasakladı, ancak bu noktaya kadar yeni koronavirüs, sınırlı ABD testi nedeniyle zaten tespit edilmeden geniş çapta yayılmaktaydı.

 

İngilizce Haber Okumanın İngilizce Öğrenmeye Katkısı Nedir?

Yukarıda paylaştığımız İngilizce haber sitelerini kullanarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Nasıl mı? Gelin beraber inceleyelim.

Herhangi bir haber sitesine girdiğimiz zaman birçok İngilizce haber yazıları ile karşılaşırız. Bu yazılarda sizin ilginizi çeken elbet bir haber bulunacaktır. Eğer bulamadıysanız kategoriler kısmına bakabilirsiniz. Spor, sanat, müzik, tarih ve siyaset gibi alanlardan İngilizce haber örneklerini bulabilirsiniz.

Bir haber seçin ve ardından okumaya başlayın. Bilmediğiniz kelimeleri not edin ve eğer ses kaydı varsa anlayana kadar dinlemeye çalışın.

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak:

  • İngilizce kelime hazneniz genişler
  • Dinleme ve anlama kabiliyetiniz artar
  • Sesli okuma yapılırsa telaffuz ve konuşma gelişir
  • Dünya ve ülke gündeminde gelişen olaylara farklı gözle bakabilirsiniz

İngilizce haber sitelerini kullanarak dil öğrenmek hem kolay hem de ücretsiz. Siz de hemen yukarıdaki İngilizce haber sitelerini kullanarak İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

İngilizce Pratik Yapmak için Haber Okumak

İngilizce  pratik yapmaya başlamadan önce geçilmesi gereken birkaç aşama vardır. Bunlar:

  • Kelime ezberlemek
  • Reading (okuma) yapmak
  • Listening (yapmak)

Tüm bu aşamaları tamamlamadan İngilizce pratik yapmak hayli zor olacaktır. Bu nedenle ilk önce bu aşamalarda çalışmak gerekiyor.

İngilizce haber okuyarak bu alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz. Örnek bir İngilizce haberi elimize alalım. Büyük olasılıkla bilmediğiniz kelime çıkacaktır. Kelimeleri saptarken aynı zamanda okuma (reading) yapmış olursunuz. Son olarak eğer haber sitesinde ses kaydı varsa, bunu dinleyerek listening’inizi de geliştirebilirsiniz.

Abdurrahman Tacir

Merhaba. Ben Abdurrahman. Marmara Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği okumaktayım. Aynı zamanda blog yazarlığı ve İngilizce öğretmenliği yapmaktayım. Alanında uzman hocalardan aldığım dersleri kendi notlarım ile harmanlayarak sizlere sunuyorum. Amacım sizlere kaliteli ve profesyonel içerikler sunmak. İyi okumalar..

İngilizce Kelime Ezberlemek Artık Çok Kolay

Uygulamayı Ücretsiz İndir; Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Örnek cümle ve anlamlarını öğren
Hatırlatmalarla pratik yap, kalıcı öğren, unutma
Offline modu ile Internete ihtiyacın olmadan kelime öğren
İngilizce Kelime Öğrenmeye Başla

Recent Content

×
wordly-logo
Wordly İngilizce Öğrenme ve Kelime Ezberleme Uygulaması
Uygulamayı Ücretsiz İndir
Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
تطبيق Wordly لتعلم اللغة الإنجليزية وحفظ المفردات الإنجليزية
تحميل التطبيق مجانا
احصل على كلمات جديدة على هاتفك كل يوم
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
WORDLY ingilis dili öyrənmə və söz əzbərləmə proqramı
Tətbiqi ödənişsiz yüklə
Hər gün yeni sözlər telefonuna gəlsin
Uygulamayı İndir