İngilizce Yaz Tatili Anlatma ve İngilizce Tatil Cümleleri - Wordly

İngilizce Yaz Tatili Anlatma ve İngilizce Tatil Cümleleri


İngilizce Yaz Tatili Anlatma ve İngilizce Tatil Cümleleri

Yaz tatili, özellikle öğrenciler için oldukça önemli bir dönemdir. Tüm sene dersler üzerine çalışan öğrenciler, yaz tatili döneminde dinlenir ve bir sonraki okul dönemine hazırlık yaparlar. İngilizcede yaz tatilini anlatmak, öğrencilerin tatil dönüşü İngilizce ödevi olarak karşılarına çıkan bir konudur. Tatil ile ilgili anıları anlatırken, İngilizcede kullanılabilecek kelimeler ve kalıplar bulunuyor. Öğrenciler, bu kalıp ve kelimeler üzerine çalışmalar yaparak, ödevlerini çok daha rahat bir şekilde tamamlayabilirler. Bu yazımızda, sizler için, İngilizcede yaz tatilinden söz etmenin farklı yollarını işledik. Hazırsanız hemen başlayalım. 

İngilizce Tatil Nasıl Anlatılır?

Zaman zaman ister yaz tatili ister diğer tatiller olsun, bunu sözlü veya yazılı olarak açıklamamız gerekir. Bu genellikle lise öğrencilerinin karşılaştığı bir durumdur. Tatilden yeni dönen öğrencilerin yaz tatilleri hakkında İngilizce bir makale yazmaları gerekmektedir. Bu yazıları yazarken dikkat etmemiz gereken nokta, her tatil türünün – deniz, doğa vb. farklı şekillerde anlatılması gerektiğidir. Bu konular üzerine yazarken her bölümde farklı detaylar vermek için giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan bir kompozisyon oluşturmak gerekmektedir. Bu kompozisyonda, tatil boyunca katıldığınız etkinliklerden, yaptığınız sporlardan ve gördüğünüz farklı yerlerden söz edebilirsiniz. Bunlardan bahsederken, çok ince detaylardan söz etmemeye gayret göstermeniz doğru olacaktır. Dinleyicileri sıkmamanız, kompozisyonunuzun rahat bir şekilde okunmasını sağlayacaktır.

İngilizce Yaz Tatili Planı Nasıl Anlatılır?

İngilizce yaz tatilini nasıl planlayacağınızı ve bunu kompozisyon şeklinde nasıl yazacağınızı bilmiyorsanız, bu başlık altındaki üç farklı örneği inceleyebilir ve yazacağınız kompozisyonun planlamasını buna uygun olarak yapabilirsiniz.

Paris’te Yaz Tatili Planı İngilizce Anlatım Örneği:

Last summer, we went on a trip to Paris, the capital of France. I, my brother and our dog Dodo were very excited about our days in Paris. When I was little, I always wondered about Paris. I often saw the streets of Paris in the movies I liked. I never thought I would visit Paris one day. It was early in the morning when we landed at Charles de Gaulle Airport. We were eagerly awaiting a croissant breakfast with my brother. After eating our croissants against an incredible view, we created a program to visit the touristic places. Our program, which started with the Eiffel Tower visit, continued with our Louvre Museum tour.

We took lots of pictures around here, now when I look back, I see once again how much fun we had. Luckily the weather was pretty hot. I prefer to walk to the places I go to, rather than using public transportation in the places I go as a tourist. Although Dodo is not very happy with this habit, we followed this way on our Paris trip. Long story short, our trip to Paris remained a memory filled with lots of walking and joyful moments for us.

Paris’te Yaz Tatili Planı Türkçe Çevirisi:

Geçen yaz Fransa’nın başkenti Paris’e doğru bir seyahate çıktık. Ben, erkek kardeşim ve köpeğimiz Dodo Paris’te geçireceğimiz günler için oldukça heyecanlıydık. Küçükken Paris’i hep merak ederdim. Sevdiğim filmlerde Paris’in sokaklarını sıklıkla görürdüm. Bir gün Paris’i ziyaret edeceğimi hiç düşünmezdim. Charles de Gaulle Havaalanı’na iniş yaptığımızda sabahın erken saatleriydi. Erkek kardeşim ile kruvasanlı bir kahvaltı etmeyi heyecanla bekliyorduk. İnanılmaz bir manzaraya karşı kruvasanlarımızı yedikten sonra, turistik yerleri gezmek için bir program oluşturduk. Eyfel Kulesi ziyareti ile başlayan programımız Louvre Müzesi gezimiz ile devam etti.

Buralarda bol bol fotoğraf çektik, şimdi dönüp baktığımda ne kadar eğlenceli vakit geçirdiğimizi bir kez daha görüyorum. Şansımıza hava oldukça sıcaktı. Turist olarak gittiğim yerlerde toplu taşıma araçlarını kullanmaktansa, gideceğim yerlere yürüyerek gitmeyi tercih ediyorum. Dodo bu alışkanlığımdan pek memnun olmasa da, Paris gezimizde de bu şekilde bir yol izledik. Uzun lafın kısası Paris gezisi bizim için, bol yürüyüşlü ve keyifli anlarla dolu bir anı olarak kaldı.

Antalya’da Yaz Tatili Planı İngilizce Anlatım Örneği:

Last summer I went on a vacation to Antalya. It was an unforgettable holiday for me. The sea was great. Swimming in that hot weather was good for me. The first day of the holiday was spent placing my belongings in the summer house. In the evening, I prepared a nice table for myself and had a pleasant meal against the magnificent view. One of my close friends was also there. We had a great conversation with him. In the morning, we set out to see the Manavgat Waterfall. Being in nature really makes you feel great. We swam there a little, sunbathed a little. I can say that my Antalya holiday was spent swimming and sunbathing. In the evenings, I took a pleasant stroll in the city center, and during the day I was sunbathing and swimming. If you are planning to go to Antalya for a holiday, I recommend you to spend a holiday like this!

Antalya’da Yaz Tatili Planı Türkçe Çevirisi:

Geçen yaz Antalya’ya tatile gittim. Benim için unutulmaz bir tatil oldu. Deniz harikaydı. O sıcak havada yüzerek serinlemek bana çok iyi geldi. Tatilin ilk günü, yazlığa eşyalarımı yerleştirmekle geçti. Akşam kendime güzel bir sofra hazırladım ve müthiş manzaraya karşı keyifli bir yemek yedim. Yakın arkadaşlarımdan biri de oradaydı. Onunla harika bir sohbet ettik. Sabah olduğunda Manavgat Şelalesi’ni görmek üzere yola çıktık. Doğada olmak gerçekten insana kendini harika hissettiriyor. Orada biraz yüzdük, biraz güneşlendik. Antalya tatilim yüzmek ve güneşlenmekle geçti diyebilirim. Akşamları, şehir merkezinde hoş bir gezintiye çıkıyor, gündüzleri ise bol bol güneşlenip yüzüyordum. Eğer Antalya’ya tatile gitmek gibi bir planınız varsa, sizlere de bu şekilde bir tatil geçirmenizi öneriyorum!

Berlin’de Yaz Tatili Planı İngilizce Anlatım Örneği:

I want to tell you about my summer vacation in Berlin. The weather we are used to in Turkey is not the same here. Summers in Berlin are a bit colder than in Turkey. I can say that I walk the streets almost wearing a coat. But every summer vacation doesn’t mean sea, sand and sun, is it? I had the opportunity to visit wonderful museums in Berlin. I learned so much from all of them. It was a very good experience for me. Traveling around the city by bike, I can say, was good for melting the croissants I ate! During my trip, I met many Germans and made many friends. They were all very eager to introduce me to the city. On a hot day, I went to a pool set on a river and swam for hours. It was a holiday experience beyond my dreams. I want to go to Berlin again soon!

Berlin’de Yaz Tatili Planı Türkçe Çevirisi:

Sizlere Berlin’de geçirdiğim yaz tatilimi anlatmak istiyorum. Türkiye’de alışık olduğumuz hava, burada yok. Berlin’de yazlar, Türkiye’ye oranla biraz daha soğuk geçiyor. Sokaklarda neredeyse montla gezdiğimi söyleyebilirim. Ama her yaz tatili deniz, kum ve güneş demek değildir, öyle değil mi? Berlin’de harika müzeleri gezme fırsatım oldu. Hepsinden çok fazla şey öğrendim. Benim için oldukça iyi bir deneyimdi. Şehri bisikletle gezmek ise, yediğim kruvasanları eritebilmek için iyi oldu diyebilirim! Seyahatim sırasında pek çok Alman ile tanıştım, birçok arkadaş edindim. Hepsi bana şehri tanıtmaya çok hevesliydi. Havanın sıcak olduğu bir günde, bir nehrin üzerine kurulmuş bir havuza gidip saatlerce yüzdüm. Hayallerimin çok ötesinde bir tatil deneyimiydi. En kısa zamanda tekrar Berlin’e gitmek istiyorum!

İngilizce Yaz Tatili Anı Örnekleri

İngilizce yaz tatili anısı örnekleri aşağıdadır.

 • Example 1 / Örnek 1

My girlfriend and I went to Bodrum last summer. We went there by plane. We have never seen Bodrum before, so we were very excited. Bodrum is a very beautiful place. We stayed in a nice apartment there. The apartment’s pool and beach were very nice. There are apartments like apart hotels in Bodrum. Our apartment was one of them. We usually had our breakfast at about eight o’clock in the morning and directly went for a swim. The temperature was about forty degrees. It was very hot and we swam a lot. We hang out in Bodrum streets every evening. Our holiday was fantastic! The sea was very clean and fine. The food was so delicious. I never wanted to go home. Three weeks went very quickly.

Türkçe çevirisi:

Kız arkadaşım ve ben geçen yaz Bodrum’a gittik. Oraya uçakla gittik. Daha önce Bodrum’u hiç görmedik, bu yüzden çok heyecanlandık. Bodrum çok güzel bir yer. Orada güzel bir dairede kaldık. Dairenin havuzu ve plajı çok güzeldi. Bodrum’da apart otel gibi daireler var. Dairemiz onlardan biriydi. Genelde kahvaltımızı sabah saat sekizde yapar ve direkt yüzmeye giderdik. Sıcaklık yaklaşık kırk dereceydi. Hava çok sıcaktı ve çok yüzdük. Her akşam Bodrum sokaklarında gezindik. Tatilimiz harikaydı! Deniz çok temiz ve güzeldi. Yemekler çok lezzetliydi. Asla eve gitmek istemedim. Üç hafta çok hızlı geçti.

 • Example 2 / Örnek 2

I went to Eskişehir last summer. I am aware that it is not an ideal place for a summer vacation. But I do not like sea vacations as much as most people do. Eskişehir is a very special place for me. I would like you to definitely see the Porsuk Brook. In Eskisehir, you can hang around during the day and spend your time in the street of bars in the evenings. It also made me happy to see that people are very friendly here. My girlfriend and I had a very enjoyable time here. As a memory, we bought meerschaum jewelry. If you want to go on a cultural tour, you can visit Eskişehir too!

Türkçe çevirisi:

Geçen yaz Eskişehir’e ziyarete gittim. Yaz tatili için ideal bir yer olmadığının farkındayım. Ama ben, çoğunluğun sevdiği gibi deniz tatillerinden pek hoşlanmam. Eskişehir benim için oldukça özel bir yer. Porsuk Çay’ını mutlaka görmenizi isterim. Eskişehir’de gündüzleri, etrafı gezebilir, akşamları ise vaktinizi barlar sokağında geçirebilirsiniz. Burada insanların oldukça sıcakkanlı olduğunu görmek de beni ayrıca mutlu etti. Kız arkadaşım ve ben burada çok keyifli bir zaman geçirdik. Kendimize anı olarak, lüle taşından takılar aldık. Kültürel bir geziye çıkmak istiyorsanız, sizler de Eskişehir’i ziyaret edebilirsiniz!

 • Example 3 / Örnek 3

I would like to tell you about Vienna, which I visited last summer. Trips abroad are always fun and beautiful. Vienna, on the other hand, was completely different. There are many places to visit here. Moreover, if you brought your bathing suit with you, you can even swim in the river! When I visit abroad, I prefer to visit local places instead of seeing touristic places. That’s exactly what I did on this Vienna trip. This holiday I went with my family was an unforgettable holiday for me. We flew to Vienna and stayed in a hotel there. In the morning, we ran by the river, and that was great. Vienna is a very high quality and beautiful city with its local food and places to visit. I want to visit here again as soon as possible and tour the whole city by bike.

Türkçe çevirisi:

Sizlere geçen yaz ziyaret ettiğim Viyana’dan bahsetmek istiyorum. Yurt dışı gezileri her zaman eğlenceli ve güzeldir. Viyana ise bambaşkaydı. Burada gezilecek pek çok yer var. Üstelik mayonuzu yanınızda getirdiyseniz, nehirde yüzebilirsiniz bile! Yurt dışı ziyaretlerinde, turistik yerleri görmek yerine, lokal mekanları dolaşmayı tercih ediyorum. İşte bu Viyana gezisinde de, tam olarak böyle yaptım. Ailem ile birlikte gittiğim bu tatil benim için unutulmaz bir tatil oldu. Viyana’ya uçakla gittik ve burada bir otelde konakladık. Sabahları, nehir kenarında koştuk ve bu harikaydı. Yöresel yemekler ve gezilecek yerleri ile Viyana oldukça kaliteli ve güzel bir şehir. En kısa zamanda burayı tekrar ziyaret edip tüm şehri bisiklet ile turlamak istiyorum.

İngilizce Tatil Yazısı Örneği

Tatil kelimesinin karşılığı farklı insanlar için farklı olabiliyor. Kimisi, saatlerce uyuduğu ve hiç odadan çıkmadığı bir deneyimi tatil olarak nitelendirirken, kimisi de tüm şehri turladığı ve fazlasıyla efor sarfettiği bir deneyimi tatilden sayıyor. Aşağıda, farklı bir tatil yazısı örneğinine yer verdik. Dilerseniz, yazımızı beraber inceleyelim;

Yazının İngilizcesi:

I stayed in Ankara for a week last summer. I went sightseeing around Ankara on Monday, but I forgot my map, so I got lost. It was also a different experience for me. I took the train back to the hotel, and it was costly because I am a tourist, but I saw lots of exciting places on my way home. Everywhere was colorful and beautiful so I took lots of photos. On the next day, I went to the park because I love nature. And the day after that, I stayed in the hotel because the weather was so cold. The day after that I decided to go to İstanbul. I took the plane and went there. I went to the Dolmabahçe Palace for my first step, because I like to visit historical and beautiful places. Later, I visited the Bosphorus of Istanbul, the Belgrad Forest and the Bebek coast. I guess I don’t even need to mention how delicious the food is. I extended my vacation for another two weeks and enjoyed these great places and delicious food.

Yazının Türkçe Çevirisi:

Geçen yaz Ankara’da bir hafta kaldım. Pazartesi günü Ankara’yı gezmeye gittim ama haritamı unuttum ve kayboldum. Benim için de farklı bir deneyimdi. Otele tren ile döndüm ve turist olduğum için maliyetliydi ama yolda pek çok heyecan verici yer gördüm. Her yer renkli ve güzeldi, bu yüzden bol bol fotoğraf çektim. Ertesi gün doğayı sevdiğim için parka gittim. Ve ondan sonraki gün, hava çok soğuk olduğu için otelde kaldım. Ondan sonraki gün İstanbul’a gitmeye karar verdim. Uçakla oraya gittim. Tarihi ve güzel yerleri gezmeyi sevdiğim için ilk adım için Dolmabahçe Sarayı’na gittim. Daha sonra İstanbul Boğazı’nı, Belgrad Ormanı’nı ve Bebek sahilini gezdim. Sanırım yemeğin ne kadar lezzetli olduğundan bahsetmeme bile gerek yok. Tatilimi iki hafta daha uzattım ve bu harika yerlerin ve lezzetli yemeklerin tadını çıkardım.

İngilizce Tatil Anlatım Ödevi Örneği

İngilizce tatil anlatım ödevi genellikle tatilinizin nasıl geçtiğini sorgulayan bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu soru, her sınıf seviyesinde rastlanan bir sorudur. Hem ilkokulda hem de lisede, İngilizce ödev hazırlamanız gerektiğinde, bu soru ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Aşağıda, bu tür bir soru örneğine ve verilebilecek bir cevap örneğine yer verdik.

Question / Soru : How was your last summer vacation? (Son yaz tatiliniz nasıldı / nasıl geçti? )

Answer / Cevap :

Last summer was very enjoyable for me. I spent my summer in Kuşadası both by taking a vacation and working. I was an intern at a hotel. I learned a lot of things here. I encountered many opportunities to improve myself in my future career journey. I worked hard during the day, swam a lot in the afternoon, and in the evenings I had parties with my new friends I made there. On the weekends, I had plenty of time to travel around. My local friends introduced me around. I visited places to visit with them. It was a great experience for me. Now, I’m looking forward to the next summer. I will be hired there on a part time basis. So, in other words, I will work and have a vacation next year as well. This is a great opportunity!

Türkçe çevirisi:

Geçtiğimiz yaz, benim için oldukça keyifliydi. Kuşadası’nda geçirdiğim yazımı, hem tatil yaparak hem de çalışarak değerlendirdim. Bir otelde stajyerlik yaptım. Burada pek çok şey öğrendim. İleride kariyer yolculuğumda kendimi geliştirmem adına pek çok fırsatla karşılaştım. Gündüzleri çok çalıştım, akşam üstü bol bol yüzdüm, akşamları ise orada edindiğim yeni arkadaşlarım ile partiler verdim. Hafta sonları, etrafı gezmek için bol bol vaktim oldu. Oranın yerlisi olan arkadaşlarım, bana etrafı tanıttı. Gezilecek yerleri onlarla beraber gezdim. Benim için harika bir deneyimdi. Şimdi, bir sonraki yazı iple çekiyorum. Orada yarı zamanlı olarak bir işe alınacağım. Yani, bir başka deyişle, önümüzdeki sene de hem çalışacağım hem de tatil yapacağım. Bu harika bir fırsat!

İngilizce Geçen Yaz Ne Yaptın Nasıl Sorulur?

İngilizce ‘geçen yaz ne yaptın?’ sorusu, ‘what did you do last summer?’ şeklinde sorulabilir. Elbette bunu sormanın pek çok farklı yolu da bulunmaktadır. Diyalog içerisinde, bir kişiye yaz tatilinin nasıl geçtiğini sormak, kolay bir diyalog kurmak ve konuşmayı uzatabilmek adına oldukça mantıklı bir seçenektir. Dilerseniz, karşınızdaki kişiye direkt olarak ‘what did you do last summer / this summer?’ gibi bir soru yöneltebilir ve cevabını dinleyebilir, dilerseniz de, tatilde nerede, kiminle olduğunu detayıyla sorabilir ve ne yaptığı ile ilgili farklı noktaları sorgulayan cümlelerle, diyaloğun daha rahat ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Aşağıda, konu ile ilgili olarak sorabileceğiniz bazı soru kalıplarını inceleyebilirsiniz.

 • When did you go? (Ne zaman gittin?)
 • What did you eat? (Ne yedin?)
 • What did you do during the day? (Gün içerisinde neler yaptın?)
 • What kind of music did you listen to during your holiday? (Tatildeyken ne tür müzikler dinledin?)
 • How did you get there? (Oraya nasıl / ne ile / hangi araç ile gittin?)
 • What did you do at night? (Geceleri ne yaptın?)
 • Where did you go? (Nereye gittin?)
 • Who did you go with? (Kiminle gittin?)
 • What time did you wake up in the morning? (Sabahları kaçta uyandın?)
 • What was the thing that impressed you the most? (Seni en çok etkileyen şey ne oldu?)
 • Was it a holiday you enjoyed in general? (Genel olarak senin için memnun kaldığın bir tatil miydi?)

İngilizce Yaz Tatili Kompozisyonu

İngilizce Yaz Tatili kompozisyon örneği aşağıdadır.

Last summer, I went to Italy with my friends for a vacation. We flew there for a month. This holiday was my best holiday. Now I want to tell you a little bit about my vacation. We got up very early on the first day of the holiday because we had been waiting for this holiday for a long time and we were very excited. We started packing our suitcases for this holiday a week ago. We did not want to forget the things we would take with us. Hilmi, who is my best friend, helped me put all the suitcases in the hotel room.

We reached Rome at twelve in the afternoon. We were very tired that day and we stayed in a hotel. The next day, after moving to a friend’s house, we had a pleasant conversation with wonderful Italian coffee. Then we started touring Rome. First we went to the Vatican. There were a lot of old buildings there. This is a religious center and an important place for most people. Many people from all over the world visit this place every year. We toured this area with all the details and we got very tired.

On the second day, we decided to visit historical places, churches, shopping centers and other places of the city with Hilmi and our other friends. Hilmi was very enjoyable, said that he liked these places very much and definitely wanted to come once more. We toured until it got dark that day. On the third day, with my friends, we went to another city close to Rome, where we had a picnic by the sea. We sipped our wines while watching the sunset. It was very crowded here due to the weekend. But everyone was sitting at a distance, and this crowd was not an overwhelming crowd.

On the last day of our trip, we went to the city center to buy gifts for our families and neighbors. At the end of that day, when it got dark, we set out for the airport. We caught our plane just in time and returned to our homes cheerfully. When I returned, I shared all the details of my holiday with my family, and they were very happy for me. The trip to Italy will be an unforgettable trip for me in my lifetime.

Yaz tatili kompozisyon örneğinin Türkçe çevirisi:

Geçen yaz tatil için arkadaşlarımla beraber İtalya’ya gittim. Oraya bir aylığına uçakla gittik. Bu tatil benim en güzel tatilimdi. Şimdi sizlere biraz tatilimi anlatmak istiyorum. Tatilin ilk gün çok erken kalktık çünkü bu tatili uzun zamandır bekliyorduk ve çok heyecanlıydık. Bu tatil için bavullarımızı hazırlamaya bir hafta önce başlamıştık. Yanımıza alacağımız şeyleri unutmak istemiyorduk. Hilmi, ki kendisi benim en yakın arkadaşımdır, bütün bavulları otel odasına yerleştirirken bana yardımcı oldu.

Roma’ya öğleden sonra on ikide ulaştık. O gün çok yorgunduk ve bir otelde konakladık. Ertesi gün bir arkadaşımızın evine geçtikten sonra harika İtalyan kahvesi eşliğinde keyifli bir sohbet ettik. Daha sonra Roma’yı gezmeye başladık. ilk olarak Vatikan’a gittik. Orada bir sürü eski binalar vardı. Burası dini bir merkez ve çoğu insan için önemli bir yer. Dünyanın her yerinden pek çok insan her yıl burayı ziyaret ediyor. Bu bölgeyi tüm detayları ile gezdik ve çok yorulduk.

İkinci gün Hilmi ve diğer arkadaşlarımız ile beraber tarihi yerleri, kiliseleri ,alışveriş merkezlerini ve şehrin diğer yerlerini gezmeye karar verdik. Hilmi oldukça keyifliydi, buraları çok beğendiğini ve mutlaka bir kere daha gelmek istediğini söyledi. O gün hava kararana dek gezdik. Üçüncü gün, arkadaşlarım ile beraber, Roma’ya yakın başka bir şehire gittik, burada deniz kenarında bir piknik yaptık. Gün batımını izlerken şaraplarımızı yudumladık. Hafta sonu olması nedeniyle burası çok kalabalıktı. Fakat herkes mesafeli oturuyordu ve bu kalabalık bunaltıcı bir kalabalık değildi.

Gezimizin son günü, ailelerimize ve komşularımıza hediyeler almak üzere şehir merkezine gittik. O gün sonunda, hava karardığında, havaalanına doğru yola çıktık. Uçağımıza tam zamanında yetiştik ve evlerimize neşeli bir şekilde geri döndük. Döndüğümde ailem ile tatilimin tüm detaylarını paylaştım, onlar da benim adıma çok mutlu oldular. İtalya gezisi, benim için hayatım boyunca unutulmayacak bir gezi olacak.

Yaz Tatilinde Çalışmak için İngilizce Ön Yazı Örneği

Kış döneminde derslerine yoğunlaşan öğrenciler, yaz dönemlerinde çoğunlukla staj yapmak isterler. Çeşitli işlere, staj programlarına ve yaz okullarına başvuran öğrenciler için yaz tatili, ileride inşa edecekleri kariyer planı için kendilerini geliştirebilmeleri adına oldukça önemli bir fırsattır. Bu başvurular, genellikle email üzerinden yapılmaktadır. Biz de sizler için, bu başvurularda kullanabileceğiniz örnek bir mail içeriğine yer vermek istedik.

Yaz tatilinde çalışmak için İngilizce email örneği aşağıdadır.

To whom it may concern, (İlgililerin dikkatine,)

I would like to write to you for applying the position of ………… (Size………… pozisyonu için başvurmak amacı ile yazıyorum.)
I have encountered your job advertisement at ………………. (İş ilanınız hakkında bilgi ile ………………..’da karşılaştım.)
I am a student in the University Of ………………. (…………… Üniversitesi’nde öğrenciyim.)
I would like to undergo an internship at your company this summer. (Bu yaz, firmanızda staj yapmak istiyorum.)

Regards, (Saygılarımla,)

Your name. (İsminiz.)

İngilizcede Bir Gün Nasıl Anlatılır?

İngilizce olarak bir gününüzü anlatmanız için, sabahtan başlayarak o gün içerisinde yaptığınız aktiviteleri sıralayabiliyor olmanız gerekmektedir. Bunun için de belirli bir seviyede İngilizce yeterliliğinizin bulunması gerekmektedir. Aslında İngilizce yaz tatili anılarından söz etmek ile, İngilizce bir gününü anlatmak arasında yapısal anlamda çok fazla fark yoktur. İngilizce bir günü nasıl anlatacağınız ile ilgili detaylı bilgiye, konu ile ilgili yazdığımız yazı üzerinden ulaşabilirsiniz. 

İngilizce Kelime Ezberlemek Artık Çok Kolay

Uygulamayı Ücretsiz İndir; Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Örnek cümle ve anlamlarını öğren
Hatırlatmalarla pratik yap, kalıcı öğren, unutma
Offline modu ile Internete ihtiyacın olmadan kelime öğren
İngilizce Kelime Öğrenmeye Başla

Recent Content

×
wordly-logo
Wordly İngilizce Öğrenme ve Kelime Ezberleme Uygulaması
Uygulamayı Ücretsiz İndir
Her gün yeni kelimeler telefonuna gelsin
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
تطبيق Wordly لتعلم اللغة الإنجليزية وحفظ المفردات الإنجليزية
تحميل التطبيق مجانا
احصل على كلمات جديدة على هاتفك كل يوم
Uygulamayı İndir
×
wordly-logo
WORDLY ingilis dili öyrənmə və söz əzbərləmə proqramı
Tətbiqi ödənişsiz yüklə
Hər gün yeni sözlər telefonuna gəlsin
Uygulamayı İndir